REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Oto dwie zupełnie nowe oferty na kartę w Play i... wielki pakiet Internetu mobilnego

Play zaprezentował właśnie nowe oferty. Odświeżeniu poddane zostały taryfy na kartę.

20.08.2015
12:34
Oto dwie zupełnie nowe oferty na kartę w Play i… wielki pakiet Internetu mobilnego
REKLAMA
REKLAMA

Play przeprowadził krótką prezentację nowych ofert na kartę. Zostały one przedstawione światu za pomocą transmisji na żywo. Sam oglądałem przedstawicieli Playa za pośrednictwem Periscope'a, ale z tego co słyszałem to, transmisja odbywała się również na Facebooku i Meerkacie.

Rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka, zwrócił uwagę, że klientów korzystających z ofert na kartę można podzielić na dwie grupy. Jedni doładowują konto często, ale małymi kwotami. Drudzy zaś wolą zasilić konto większą kwotą i mieć spokój na dłuższy czas. I właśnie z myślą o tych dwóch grupach klientów przygotowano dwie nowe oferty prepaid.

Formuła Unlimited na kartę - 9 zł

Pierwsza Formuła Unlimited na kartę kosztuje 9 zł tygodniowo i pakiet zawiera:

  • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz na stacjonarne,
  • nielimitowane wiadomości SMS do wszystkich sieci,
  • paczkę 0,5 GB internetu.

Oferta kosztuje 9 zł tygodniowo i jest odnawiana co tydzień. Włączyć ją można kodem *111*406*1#. Przed włączeniem należy wyłączyć starą taryfę.

Formuła Unlimited na kartę - 35 zł

Druga Formuła Unlimited na kartę kosztuje 35zł miesięcznie i pakiet zawiera:

  • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz na stacjonarne,
  • nielimitowane wiadomości SMS do wszystkich sieci,
  • paczkę 3 GB internetu.

Oferta kosztuje 35 zł miesięcznie i jest automatycznie odnawiana co miesiąc. Włączyć ją można kodem *111*407*1#. Przed włączeniem należy wyłączyć starą taryfę.

10 GB za 10 zł

Trzecią nowością, zaprezentowaną podczas dzisiejszej krótkiej relacji wideo, jest pakiet internetu mobilnego - 10 GB. Oferta ta powstała z myślą o użytkownikach taryf na kartę. 10 GB internetu mobilnego kosztuje 10 zł i pakiet jest ważny przez 30 dni. Co ważne, można go aktywować wielokrotnie, do 30.11.2015r.

Oferta 10 GB za 10 zł wchodzi w życie dzisiaj i można ją włączyć w zdecydowanej większości ofert na kartę. Ze względów technicznych pakiet 10 GB nie jest dostępny w starych taryfach, a operator zaleca w takim przypadku migrację do nowszych ofert. W niemal wszystkich taryfach pakiet działa przez 30 dni, jedynym wyjątkiem jest oferta MiniMax na kartę, w której pakiet ważny jest do końca miesiąca.

Aby aktywować pakiet 10 GB za 10 zł należy skorzystać z kodu +111+745+1#.

Wszystkie zaprezentowane dzisiaj nowości powinny być już dostępne dla klientów. Jeśli nie widzicie ich na swoim internetowym koncie Play, operator zaleca wylogowanie się i ponowne zalogowanie. To powinno pomóc w odświeżeniu dostępnych ofert.

Ocena nowej oferty Play

Nowe oferty Playa na kartę są ciekawe, jednak nie można o nich powiedzieć, że są najlepsze na rynku. Play za 35 zł miesięcznie oddaje w ręce użytkownika nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 3 GB Internetu mobilnego. Za podobną ofertę w Virgin Mobile płacę 29 zł, z tą różnicą, że za mniej dostaję więcej.

Virgin Mobile za 29 zł miesięcznie udostępnia nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 5 GB transferu danych. Do niedawna w ofercie tej dostępne były tylko 2 GB, ale na czas wakacji zwiększono pakiet do 5 GB. Co więcej, operator Virgin Mobile ogłosił, że większy pakiet Internetu mobilnego nie zostanie wycofany wraz z końcem wakacji i zostanie aktywny do odwołania.

Kolejną zaletą Virgin Mobile, jest fakt, iż transfer danych w wybranych aplikacjach jest darmowy. Dzięki czemu z Facebooka, Twittera, Facebook Messengera, Aska i GG (Gadu-Gadu) można korzystać zupełnie za darmo.

REKLAMA

Szkoda, że nowa, podstawowa oferta na kartę w Play już w dniu premiery jest gorsza od tego co oferuje konkurencja.

Obecnie (do 30.11.2015r.) na korzyść Playa przemawia wyłącznie pakiet Internetu 10 GB za 10 zł. Dla porównania, w Virgin Mobile za 20 zł dokupimy jedynie 3 GB transferu. Jednak z drugiej strony 5 GB (2 GB więcej niż w Play), które jest dostępne w taryfie Virgin Mobile z pewnością wystarczy sporej grupie klientów i nie będą oni nawet myśleć o dokupowaniu czegokolwiek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA