Oprogramowanie  / News

Właśnie poznaliśmy datę spóźnionego debiutu pakietu biurowego Office 2016 dla Windows

W przeciwieństwie do posiadaczy Maków użytkownicy komputerów z systemem Windows cały czas czekają na nową wersję pakietu biurowego od Microsoftu. Na szczęście Satya Nadella już niedługo zakończy testowanie cierpliwości swoich klientów. Wiemy już, kiedy zadebiutuje Office 2016 w wersji okienkowej.

Pakiet Microsoft Office jest obecnie jednym z najważniejszych punktów w portfolio aplikacji i usług Microsoftu. Firma z Redmond latami przyzwyczajała rynek do swoich rozwiązań, a teraz, po przejściu na model abonamentowy w postaci Office’a 365 dla użytkowników domowych i firm, zbiera żniwa.

Office'a 2016 można było testować na długo przed premierą

Od wielu miesięcy wszyscy chętni mogli testować już nową wersję pakietu biurowego Microsoftu o nazwie Office 2016. Abonenci usługi Office 365 mogli pobrać wersje preview Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka itp. Część użytkowników zresztą niedawno dokonała już uaktualnienia do finalnej wersji.

Nie byli to jednak użytkownicy systemu Microsoftu a osoby, które pracują na komputerach Apple - podobnie jak swego czasu nowoczesna wersja mobilna pakietu przystosowana do obsługi za pomocą interfejsu dotykowego w pierwszej kolejności trafiła nie na tablety z Windows lub z Androidem, a na iPada.

Posiadacze komputerów z Windows już niedługo będą mogli pobrać stabilnego Office’a 2016

Office 2016 zadebiutował na MacBookach jeszcze przed premierą systemu Windows 10. Co więcej, po udostępnieniu nowego systemu użytkownicy dostali dostęp do nowego pakietu Office Mobile, a na pełne, desktopowe wydanie Microsoft kazał jeszcze trochę poczekać. Teraz już wiemy, jak długo to czekanie będzie trwać.

Office-2016

Jak donosi serwis winfuture.de, Office 2016 do Windows ma zadebiutować za niecały miesiąc - 22 września. W ramach pakietu dostępne będą programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Skype for Business, Project, Visio, Access i Publisher. Office 2016 będzie dostępny na komputerach z systemem Windows 7 lub nowszym.

Informacji jeszcze nie potwierdził oficjalnie Microsoft, ale slajd z datą premiery wygląda wiarygodnie.

Przed premierą Office’a 2016 na Makach dostępny był przestarzały pakiet biurowy Office 2011. Korzystanie z niego, zwłaszcza wiedząc jak wygląda Office 2013 w systemie Windows, było katorgą. Nie dziwi więc decyzja Microsoftu, by nie zwlekać z premierą Office’a 2016 do OS X i wcześniejszy debiut pakietu w wersji do komputerów Apple.

Wpisuje się to zresztą w realizowaną przez Nadellę stategię polegającą na oferowaniu swoim klientom jak najwygodniejszego dostępu do usług Microsoftu niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają, ale mimo szczytnych intencji taki rozstrzał czasowy pomiędzy premierą obu wersji pakietu może nie być dobrze odebrane przez rynek.

Oddani użytkownicy Microsoftu mogą mieć do firmy żal, że ostatnio zaczyna bardziej dbać o użytkowników konkurencyjnych systemów niż o osoby, które wydały pieniądze na licencję na Windows.

* Grafika główna: Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst