Tech  / News

Microsoft powiedział dość nudnym prezentacjom. Oto Sway - narzędzie, z którego aż chce się korzystać

Picture of the author

Do zestawu aplikacji Office dołączyła właśnie nowa pozycja, która stanowi rozwinięcie trendu tzw. „digital storytellingu”, czyli cyfrowego opowiadania historii. Poznajcie finalną wersję Sway, czyli odpowiedź Microsoftu na usługę Prezi.

Sway to narzędzie do projektowania interaktywnych prezentacji, które właśnie stało się dostępne dla posiadaczy konta Microsoft oraz subskrybentów pakietu Office 365. Aplikacja umożliwia tworzenie atrakcyjnych wizualnie i wartościowych treści, prezentacji, raportów czy newsletterów. Dzięki dostępności aplikacji na komputery, tablety i smartfony, użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć prezentację w dowolnym momencie, wykorzystując przejrzysty, i prosty w obsłudze interfejs Sway.

Aby zacząć korzystać ze Sway, wystarczy zalogować się na stronie www.sway.com, albo po prostu wyszukać kafelek aplikacji pomiędzy innymi narzędziami pakietu Office. Stamtąd możemy wybrać, jakich plików użyjemy do stworzenia naszej prezentacji. Możemy wgrać pliki lokalnie, z dysku, z telefonu, tabletu, lub wykorzystać te, które przechowujemy w chmurze OneDrive.

Interfejs oparty jest o metodę WYSIWYG (What You See Is What You Get), więc tworzenie w nim czegokolwiek nie wymaga znajomości kodowania - edytor wizualny pokaże nam efekty w miarę tworzenia. Interfejs jest w pełni responsywny, więc dostosowuje się do posiadanego przez nas rozmiaru wyświetlacza.

Microsoft przywiązuje wielką wagę do swojej nowej usługi, widząc w niej niejaką rewolucję w sposobie, w jaki dzielimy się treścią.

Anna Białobłocka, Dyrektor Działu Application and Services Microsoft Polska mówi o Sway w ten sposób:

Zmienia się sposób w jaki żyjemy, pracujemy, komunikujemy się. Microsoft tworząc przyszłościowe rozwiązania pomaga lepiej organizować codzienne życie i pracę. Sway jest tego przykładem - nowa aplikacja pozwala w intuicyjny sposób wyrazić siebie, zaprezentować różne informacje niezależnie od czasu, miejsca, w którym się znajdujemy, czy tez urządzenia na którym pracujemy

Połączenie różnego rodzaju treści, obrazów, filmów i dźwięków sprawia, że Sway może znaleźć zastosowanie w wielu sektorach. Przede wszystkim w sektorze edukacyjnym, ale także biznesowym - w Sway można stworzyć pięknie prezentujące się newslettery, czy chociażby interaktywne menu. Skorzystają też na tym użytkownicy aktywni w mediach społecznościowych, bo Sway da im zupełnie nową możliwość dzielenia się treścią z innymi.

Aplikacja w tej chwili dostępna jest w dedykowanej formie na komputerach i tabletach z systemem Windows 10, oraz na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst