REKLAMA

Ukłon w stronę technologii, czyli prezydent Duda wykorzysta funkcję Facebooka, której ty jeszcze nie masz

Jeśli uważasz, że najnowsze technologie są wykorzystywane w Polsce ze zbyt dużym poślizgiem, czas zweryfikować ten pogląd. Facebook właśnie wprowadza możliwość strumieniowania filmów użytkowników na żywo, a jednym z pierwszych Polaków, którzy ją wykorzystają będzie prezydent elekt Andrzej Duda. Już jutro będziemy mogli obejrzeć w aplikacji wystąpienie prezydenta na żywo.

05.08.2015 18.05
Ukłon w stronę technologii, czyli prezydent Duda wykorzysta funkcję Facebooka, której ty jeszcze nie masz
REKLAMA
REKLAMA

Facebook właśnie wprowadza nową funkcję, dzięki której będziemy mogli być bliżej celebrytów, niż kiedykolwiek wcześniej. Nowość nosi nazwę Live for Facebook Mentions i służy do streamowania na żywo materiału wideo wprost ze smartfona. Funkcja trafi do osób publicznych, które korzystają z Facebook Mentions i ma posłużyć do bardzo bezpośredniej komunikacji z fanami.

Jedną z pierwszych osób, która podzieli się strumieniem wideo ze swoimi obserwatorami będzie… prezydent Andrzej Duda

Już jutro (6.08), a więc w dniu zaprzysiężenia, o godzinie 19.30 na profilu Andrzeja Dudy na Facebooku pojawi się relacja na żywo z przemowy prezydenta. Tym samym Andrzej Duda będzie prawdopodobnie pierwszym politykiem w Polsce (a być może i na świecie), który wykorzysta nową funkcję Facebooka.

//

Live for Facebook Mentions do złudzenia przypomina Periscope, czyli ostatni hit mobilny należący do Twittera

Zasada działania jest właściwie taka sama – kiedy osoba, którą obserwujemy właśnie rozpocznie streaming, zostaniemy o tym poinformowani stosownym powiadomieniem. Jeśli nie będziemy mogli dołączyć do widzów strumienia na żywo, będziemy mogli obejrzeć materiał później. Materiały można będzie komentować i udostępniać znajomym.

REKLAMA

Wygląda na to, że strategią Live for Facebook Mentions jest nutka ekskluzywności, która wyraźnie odróżnia usługę na tle Periscope. Na razie nie wiemy, czy jest to docelowa taktyka, czy jedynie pierwsza faza wdrażania usługi. Może się okazać, że za jakiś czas będzie ona ogólnodostępna, a więc każdy będzie mógł strumieniować filmy z własnego życia.

Jestem pewien, że nowa usługa Facebooka będzie ogromnym hitem. Periscope bardzo szybko urósł do miana jednej z najgorętszych aplikacji i jest chętnie wykorzystywany przez celebrytów, blogerów, osobowości telewizyjne i dziennikarzy. Zasięg Facebooka (1,5 mld użytkowników!) na pewno sprawi, że usługa „Live” szybko wyprzedzi Persicope.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA