REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nawigacja w Mapach Google będzie teraz przydatna nie tylko w dzień, ale również w nocy

Mapy Google od dawna są wykorzystywane z powodzeniem przez kierowców. Do tej pory jednak nie sposób było traktować tej aplikacji jako pełnoprawną nawigację GPS. Nie chodzi tutaj wcale o konieczność stałego połączenia z internetem, by skorzystać ze wszystkich funkcji programu.

07.08.2015
17:25
Tryb Wi-Fi w Google Maps
REKLAMA
REKLAMA

Google Maps to jedna z najlepszych cyfrowych usług kartograficznych jakie można znaleźć. Amerykańska firma rozwija swoją usługę od lat. Nie tylko mamy dzięki temu dostęp do Street View, a dane dotyczące układu ulic są dość dokładne i zazwyczaj aktualne - Mapy Google mają również olbrzymią bazę PoI.

Mapy od Google to świetne rozwiązanie, ale nie dla każdego

Już kilka lat temu mobilne Mapy od Google doczekały się funkcji nawigacji samochodowej. Co prawda wymagają do pełnej pracy połączenia z internetem, ale już coraz rzadziej jest to problemem. Zasięg się poprawia, ceny transferu maleją i do amatorskich (i nie tylko) zastosowań Google Maps się nada.

Za granicą co prawda nadal sprawdzi się lepiej dedykowana nawigacja GPS niewymagająca połączenia z internetem, która działa w trybie offline. Zawodowi kierowcy też raczej nie zaufają w pełni Mapom Google. Do tej pory aplikacja miała jednak jeszcze jedną wadę.

google-maps

Google Maps nie zawsze sprawdza się dobrze jako nawigacja

W nawigacjach samochodowych jedną z ważniejszych funkcji jest tryb nocny. Po zapadnięciu zmroku zmienia on obraz wyświetlany na ekranie tak, żeby mniej męczył wzrok i nie przeszkadzał w trakcie jazdy. Białe tło zastępowane jest ciemnym. Aż trudno uwierzyć, że Google Maps dla iOS do teraz nie miało tej funkcji.

Teraz to się zmienia. Do App Store’u trafiła nowa wersja Map Google, która obsługuje tryb nocny. Dzięki temu wyświetlany obraz nie męczy wzroku i nie trzeba już zmniejszać mocy podświetlenia ekranu, co zresztą skutkuje zmniejszeniem czytelności wyświetlanego obrazu.

Tryb nocny jest w pełni automatyczny

Szkoda tylko, że Google nie pozwala użytkownikom samodzielnie aktywować tego trybu. Nie ma nowej opcji w funkcjach nawigacji, a do aktywacji nie jest wykorzystywany czujnik oświetlenia. Zamiast tego Google aktywuje tryb nocny o określonej godzinie.

REKLAMA

Oprócz trybu nocnego nowa wersja Google Maps wprowadza możliwość dodawania etykiet do punktów nawigacyjnych na mapie, które pokazywane będą też w wynikach wyszukiwania. Ostatnią zmianą jest możliwość edycji podpisów pod zdjęciami wysłanymi do bazy Google Maps.

Nową wersję Google Maps dla iOS z obsługą trybu nocnego można pobrać bezpośrednio z App Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA