REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Rafał Plutecki szefem Google Campus Warsaw. Z takim liderem sukces jest na wyciągnięcie ręki

Wiemy już, kto będzie szefem Campus Warsaw, czyli przestrzeni przygotowanej z myślą o twórcach startupów. To zadanie przypadło w udziale Rafałowi Pluteckiemu. Patrząc przez pryzmat jego kariery wydaje się on właściwą osobą na właściwym miejscu.

26.08.2015
11:42
Rafał Plutecki szefem Google Campus Warsaw. Z takim liderem sukces jest na wyciągnięcie ręki
REKLAMA
REKLAMA

Campus Warsaw to budowana obecnie “przestrzeń dla przedsiębiorców”. Google postanowił przygotować na terenie historycznego Praskiego Centrum Koneser miejsce dla wszystkich osób związanych z branżą startupową.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, kto będzie szefem tego projektu.

Na terenie Campus Warsaw osoby odpowiedzialne za rozwój młodych biznesów będą mogli się spotykać, nawiązywać kontakty biznesowe, uczestniczyć w szkoleniach oraz zdobywać wiedzę i know-how od mentorów. Miejsce ma funkcjonować podobnie jak podobne placówki w Londynie, Tel Awiwie, Madrycie i Seulu oraz Sao Paulo.

Campus Warsaw ma zostać oficjalnie uruchomiony jeszcze w tym roku. Google wybrał na stanowisko szefa tego projektu Rafała Pluteckiego, który związany jest z branżą startupową już od ponad 20 lat. To na jego barkach spocznie zarządzanie obiektem i utrzymywanie kontaktów ze społecznością startupową - nie tylko polską, ale i środkowoeuropejską.

Google wybierając szefa Campusu Warsaw postawił na wieloletnie doświadczenie.

Rafał Plutecki związany jest z nowymi technologiami i internetem od 1994 roku i ma sporą listę osiągnięć, w tym zdobycie tytułu BS z administracji biznesowej na Uniwersytecie Delaware. Plutecki był w swojej karierze między innymi:

  • założycielem i CEO firmy Internet Technologies, czyli jednej z pierwszych polskich firm internetowych;
  • partnerem zarządzającym w funduszu VC Innofund;
  • dyrektorem regionalnym w serwisie Infopraca od Group Intercom;
  • twórcą i CEO w Tempo z branży mikroubezpieczeń;
  • aniołem biznesu doradzającym innym firmom.
koneser-google-campus-warsaw

Google opublikował krótki wywiad z nowym współpracownikiem.

Plutecki opowiada w nim nieco o sobie - “Lubię kajaki, wspinaczkę, wycieczki kulinarne i podróże, szczególnie po Afryce i Azji”. Wspomina, że chociaż urodził się w Szczecinie to dorastał w Warszawie. Ze względu na zamiłowanie ojca do podróży sam zdecydował się studiować za granicą - we Francji, Niemczech i USA.

W 1993 r., kiedy studiowałem na Uniwersytecie Delaware, dostałem moje pierwsze wdzwaniane konto email w America Online. Byłem zafascynowany niesamowitymi możliwościami jakie oferuje internet i właściwie od razu wiedziałem, że z tym zwiążę swoją przyszłość - mówi Rafał Plutecki w wywiadzie opublikowanym na blogu Google Polska.

Wyjazd za granicę pozwolił Pluteckiemu zasmakować internetu. Spodobał mu się na tyle, że postanowił po powrocie do kraju związać się zawodowo z raczkującą jeszcze wtedy u nas siecią

Po powrocie do Polski założyłem Internet Technologies, jednego z pierwszych dostawców internetu, a potem z powodzeniem sprzedałem firmę GTS (teraz to część T-Mobile). Od tamtego czasu zajmowałem się mentoringiem, byłem aniołem biznesu i managerem w kilku startupach. Teraz chciałbym wspierać społeczność, której tyle zawdzięczam - mówi dalej Rafał Plutecki w odpowiedzi na pytanie, jak związał się ze społecznością startupową.

REKLAMA

Plutecki zdradza też co nieco na temat tego, czego możemy spodziewać się po otwarciu Campus Warsaw. W planach jest sprowadzenie najlepszych programów z międzynarodowej sieci - Campus for Moms, Campus Exchange, Industry Connect i organizacja mentoringu.

Ambicją Rafała Pluteckiego jest stworzenie miejsca, gdzie powstaną kolejne polskie startupy mogące pochwalić się sukcesem na rynku międzynarodowym, a za przykład podaje takie firmy jak Livechat, Brainly, Estimote i City Interactive.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA