Sprzęt  / News

Fossil też będzie robił smartwatche! Z Intelem

Nie było to największe zaskoczenie otwierającego IDF 2015 keynote, ale na pewno warto odnotować, że jeden z bardziej znanych producentów zegarków - Fossil, będzie produkował smartwatche.

Szef Intela Brian Krzanich oraz wiceprezes Fossila, Greg McKalvey, ogłosili, że wkrótce na rynek wejdzie pierwszy smartwatch marki Fossil. Będą też dwie podłączone do internetu. Niestety niewiele więcej wiemy. No, może poza tym, że zegarek będzie działać pod kontrolą systemu Android Wear. Oczywiście wszystkie trzy nowe produkty będą wykorzystywały hardware Intela.

Przez krótką chwilę, podczas której przedstawiciel Fossila pokazywał smartwatcha można było jednak dostrzec spore podobieństwo produktu do Moto 360. Ładnie prezentował się także skórzany pasek.

Wszystkie produkty mają być dostępne jeszcze w tym roku. Nie podano jednak jeszcze ani konkretnej daty premiery ani cen.

Ten news jest o tyle ciekawy, że Fossil to kolejna wielka marka zegarków, która debiutuje na rynku zegarków podłączonych do internetu i z systemem operacyjnym. Myślę, że wkrótce dołączą wszystkie pozostałe globalne marki zegarków i naprawdę szybko powstanie potężny rynek smartwatchy.

A za kilka lat będzie zapewne tak jak w niedalekiej przeszłości z telefonami. Gdy na rynek wszedł iPhone, wydawało się, że przynajmniej przez kolejną dekadę smartfony będą koegzystowały z telefonami - pamiętam jakie plany wygaszania tzw. dumbphone’ów miała Nokia, aż do 2016. Tymczasem szybko okazało się, że smartfony szybko przejęły zdecydowaną większość rynku.

Z zegarkami zapewne nie będzie aż tak spektakularnej zmiany rynku, ale z całą pewnością smartwatche będą napędzać sprzedaż całego rynku.

Czytaj również: Półtorej godziny i ani słowa o procesorach – tak Intel zmienia siebie i świat

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst