Gry  / News

Fallout Shelter nareszcie na Androidzie - pobierz za darmo już teraz

105 interakcji
dołącz do dyskusji

Doczekaliśmy się. Po tym, jak w Fallout Shelter mogli zagrać jedynie posiadacze iOS, a wszyscy inni zdążyli już zapomnieć o istnieniu aplikacji, fani post-apokaliptycznego uniwersum z Androidami w kieszeni nareszcie mogą pobrać mobilną produkcję Bethesdy.

Fallout Shelder zadebiutowało właśnie w Google Play. Ważąca 141 megabajtów aplikacja w wersji 1.1 jest darmowa i może zostać pobrana przez każdego posiadacza urządzenia z Androidem 4.1. Debiutancka edycja gry posiada szereg poprawek, które zostały wprowadzone na podstawie błędów raportowanych przez posiadaczy sprzętów Apple.

Fallout Shelter to kapitalny pomysł na wykorzystanie znanej marki w zupełnie nowy sposób.

Gra zamienia nas w zarządcę jednego z bunkrów, w którym żyją ocaleni przed wojną nuklearną. Zamknięta głęboko pod ziemią społeczność „krypty” jest zdana na decyzje i plany gracza. Jako zarządca, mamy władzę absolutną i to my decydujemy o tym, jak i czy zapewnimy przetrwanie podległym nam ludziom.

Fallout Shelter wykorzystuje podstawowe mechanizmy charakterystyczne dla strategii i tycoonów. Mamy tutaj surowce, którymi musimy zarządzać. Podwładnych, których umiejętności i zdolności rozwijamy. Kryptę, którą możemy w ograniczonym stopniu ulepszać i rozbudowywać o kolejne ważne pomieszczenia. No i przede wszystkim mamy ludzi, których to nowe i nowe pokolenia rodzą się oraz umierają w naszej krypcie.

Co świetne, gra jest oparta na modelu Free2Play, natomiast mikro-transakcje nie są wymagane.

Degrengolada F2P nie skaziła Fallouta Shelter. Permanentne żebranie o pieniądze graczy ominęło ten tytuł i nie ma wpływu na mechanizmy rozgrywki. Oczywiście jeżeli będziecie chcieli zostawić w grze kilka złotych, znajdziecie ku temu sposobność. Jednak wszyscy ci, którzy liczą na komfortową, płynną rozgrywkę bez wydawania ani jednego grosza, powinni być usatysfakcjonowani.

fallout shelter

Oczywiście Fallout Shelter nijak ma się do wspaniałych gier cRPG, z którymi współdzieli tytuł oraz świat. Gra jest co najwyżej dobra i na pewno nie spędzicie z nią tyle czasu, ile poświęciliście na zwiedzanie pustkowi w Fallout 3 czy  New Vegas. Mimo tego Shelter to na tyle ciekawa, zabawna i dopracowana pozycja, że warto dać jej szansę. Chociażby dla czarnego humoru, który wylewa się z tego tytułu.

Pobierz Fallout Shelter z Google Play.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst