REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jeśli masz szczęście, to możesz już skorzystać w Polsce z nowej aplikacji Facebooka - Moments

Pierwsi szczęśliwcy jeśli wykażą się dużą dozą determinacji będą mogli skorzystać z nowej usługi Facebooka pozwalającej na dzielenie się ze znajomymi fotografiami z wydarzenia, w którym wspólnie uczestniczyli. Facebook Moments, bo taką nosi nazwę kolejna aplikacja od ekipy Marka Zuckerbega, nie została jeszcze oficjalnie u nas udostępniona. Posiadacze Androida mogą zainstalować ją co prawda na własną rękę, ale niestety nie gwarantuje to sukcesu.

26.08.2015
14:30
Jeśli masz szczęście, to możesz już skorzystać w Polsce z nowej aplikacji Facebooka – Moments
REKLAMA
REKLAMA

Z Facebooka korzysta miesięcznie już około 1,5 mld użytkowników i nic dziwnego, że twórcy nie są w stanie dać dostępu do nowych funkcji wszystkim posiadaczom konta na portalu jednocześnie. Nie inaczej jest w przypadku Facebook Moments, czyli zupełnie nowej aplikacji do dzielenia się zdjęciami, z której Polacy na razie oficjalnie nie mogą skorzystać.

facebook-moments

O nowej aplikacji mobilnej już w czerwcu informował Marcin. Zapowiada się na to, że będzie to bardzo przydatne narzędzie ułatwiające dzielenie się ze znajomymi zdjęciami. W prosty sposób będzie można stworzyć wspólnie generowany album, do którego dostęp będą miały tylko zaproszone osoby.

Od premiery Facebook Moments doczekało się aktualizacji, która pozwala na generowanie z wgranych zdjęć prostych “teledysków”. Pomysł na taką funkcję przypomina trochę HTC Zoe, czyli rozwiązanie stosowane przez tajwańskiego producenta smartfonów w nakładce wzbogacone o aspekt społecznościowy.

Jednak mimo aktualizacji, Facebook Moments nadal nie jest dostępne w Polsce. W sklepach z aplikacjami użytkownik widzi komunikat, że nie da się pobrać danej pozycji w jego regionie. Użytkownicy iOS-a mogą logować się na konto przypisane do zagranicznego sklepu iTunes, a posiadacze Androida - wgrać aplikację z pliku APK znalezionego w sieci.

facebook-moments-2

Nie zaleca się instalacji plików APK niewiadomego pochodzenia, ale osoby chcące przetestować usługę mogą to zrobić na własną odpowiedzialność pobierając Facebook Moments np. z APKMirror. Nie ma jednak nawet wtedy pewności, że aplikacja zadziała i będzie można skorzystać z tej nowości.

REKLAMA

Wygląda na to, że Facebook wedle znanego sobie tylko klucza wybrał, kto z aplikacji Moments zainstalowanej we własnym zakresie będzie mógł skorzystać, a komu zostanie wyświetlony komunikat z prośbą o cierpliwość.

Pozostaje mieć nadzieję, że możliwość skorzystania z programu przez pierwszych użytkowników w połączeniu z polskimi opisami aplikacji na zrzutach ekranu oznacza, że Facebook Moments dostępne w Google Play i App Storze zostanie u nas niedługo udostępnione oficjalnie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA