Social media  / News

Padł rekord - pierwszy taki MILIARD Facebooka!

Picture of the author

Mark Zuckerberg ma powody do zadowolenia. Jego portal społecznościowy od dawna jest największym serwisem tego typu na świecie, a dzisiaj jego twórcy mogą pochwalić się kolejnym rekordem. Z Facebooka korzysta już bowiem 1 mld użytkowników… dziennie.

Facebook od dawna raportując liczbę użytkowników nie mówi o liczbie założonych na portalu kont. Zamiast liczyć wszystkie duchy, czyli osoby które spędziły w serwisie kilka chwil i nigdy do niego nie wróciły, Facebook chwali się informacjami o tym ile osób korzysta z portalu przynajmniej raz w miesiącu.

Biorąc pod uwagę liczbę osób korzystającą z innych usług online, gdzie sukcesem może być nawet baza dziesiątek milionów założonych kont, to co zrobił Mark Zuckerberg z resztą swojej firmy jest niesamowite. Przebicie bariery miliarda użytkowników przez Facebooka było ogromnym wydarzeniem.

We just passed an important milestone. For the first time ever, one billion people used Facebook in a single day.On...

Posted by Mark Zuckerberg on 27 sierpnia 2015

Wczoraj późnym wieczorem polskiego czasu Mark Zuckeberg ogłosił kolejny sukces. Nie chodzi jednak o kolejny miliard osób, które przynajmniej raz w miesiącu skorzystały z serwisu. Mark Zuckerberg w swoim komunikacie skupił się znów na miliardzie. Tym razem jednak chodzi o osoby, które korzystały z portalu tego samego dnia.

To wprost zdumiewające. W poniedziałek w przeciągu 24 godzin co siódmy człowiek na Ziemi skorzystał z tego samego portalu. Mimo wszystkich głosów dotyczących tego, że “Facebook się kończy” użytkowników portalu stale przybywa. Podczas dzielenia się wynikami za Q2 firma wspominała o 968 mln osób logujących się każdego dnia.

We made this video to celebrate all you've done to help our community connect one billion people in a single day. It's an amazing milestone. I hope you enjoy.

Posted by Mark Zuckerberg on 27 sierpnia 2015

Nic na razie nie wskazuje na to, żeby Facebook miał się zatrzymać. Firmie udało się w stosunkowo krótkim czasie rozwinąć swoją działalność na rynku mobilnym. Setki milionów osób korzysta z portalu wyłącznie za pośrednictwem smartfonów i tabletów, a programiści i marketerzy Marka Zuckerberg przygotowali z myślą o nich całą machinę reklamową.

Facebook zdaje sobie sprawę, że w krajach rozwiniętych osiągnął już bardzo wiele i tam już może wyłącznie utrzymywać swoją pozycję. Nadal jednak mimo świetnego wyniku w miniony poniedziałek sześć na siedem osób na świecie nie skorzystało z Facebooka, więc jest duży potencjał na dalsze wzrosty - zwłaszcza na rynkach rozwijających się.

Wśród osób, których Facebook nie zarejestrował rekordowego dnia online znajdują się oczywiście ludzie, którzy świadomie zrezygnowały z portalu. Nadal jednak wiele osób nie korzysta z Facebooka tylko dlatego, że nie zna tego portalu bo… nie ma dostępu do internetu. Tutaj Facebook widzi swój potencjał na dalszy przyrost użytkowników, w tym tych mobilnych.

I właśnie z myślą o ludziach niemających jeszcze połączenia z globalną wioską powstają takie inicjatywy jak Internet.org.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst