REKLAMA

Padł rekord - pierwszy taki MILIARD Facebooka!

Mark Zuckerberg ma powody do zadowolenia. Jego portal społecznościowy od dawna jest największym serwisem tego typu na świecie, a dzisiaj jego twórcy mogą pochwalić się kolejnym rekordem. Z Facebooka korzysta już bowiem 1 mld użytkowników… dziennie.

28.08.2015 08.08
Padł rekord – pierwszy taki MILIARD Facebooka!
REKLAMA
REKLAMA

Facebook od dawna raportując liczbę użytkowników nie mówi o liczbie założonych na portalu kont. Zamiast liczyć wszystkie duchy, czyli osoby które spędziły w serwisie kilka chwil i nigdy do niego nie wróciły, Facebook chwali się informacjami o tym ile osób korzysta z portalu przynajmniej raz w miesiącu.

Biorąc pod uwagę liczbę osób korzystającą z innych usług online, gdzie sukcesem może być nawet baza dziesiątek milionów założonych kont, to co zrobił Mark Zuckerberg z resztą swojej firmy jest niesamowite. Przebicie bariery miliarda użytkowników przez Facebooka było ogromnym wydarzeniem.

//

Wczoraj późnym wieczorem polskiego czasu Mark Zuckeberg ogłosił kolejny sukces. Nie chodzi jednak o kolejny miliard osób, które przynajmniej raz w miesiącu skorzystały z serwisu. Mark Zuckerberg w swoim komunikacie skupił się znów na miliardzie. Tym razem jednak chodzi o osoby, które korzystały z portalu tego samego dnia.

To wprost zdumiewające. W poniedziałek w przeciągu 24 godzin co siódmy człowiek na Ziemi skorzystał z tego samego portalu. Mimo wszystkich głosów dotyczących tego, że “Facebook się kończy” użytkowników portalu stale przybywa. Podczas dzielenia się wynikami za Q2 firma wspominała o 968 mln osób logujących się każdego dnia.

//

Nic na razie nie wskazuje na to, żeby Facebook miał się zatrzymać. Firmie udało się w stosunkowo krótkim czasie rozwinąć swoją działalność na rynku mobilnym. Setki milionów osób korzysta z portalu wyłącznie za pośrednictwem smartfonów i tabletów, a programiści i marketerzy Marka Zuckerberg przygotowali z myślą o nich całą machinę reklamową.

Facebook zdaje sobie sprawę, że w krajach rozwiniętych osiągnął już bardzo wiele i tam już może wyłącznie utrzymywać swoją pozycję. Nadal jednak mimo świetnego wyniku w miniony poniedziałek sześć na siedem osób na świecie nie skorzystało z Facebooka, więc jest duży potencjał na dalsze wzrosty - zwłaszcza na rynkach rozwijających się.

REKLAMA

Wśród osób, których Facebook nie zarejestrował rekordowego dnia online znajdują się oczywiście ludzie, którzy świadomie zrezygnowały z portalu. Nadal jednak wiele osób nie korzysta z Facebooka tylko dlatego, że nie zna tego portalu bo… nie ma dostępu do internetu. Tutaj Facebook widzi swój potencjał na dalszy przyrost użytkowników, w tym tych mobilnych.

I właśnie z myślą o ludziach niemających jeszcze połączenia z globalną wioską powstają takie inicjatywy jak Internet.org.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA