REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple Watch w Polsce i Siri wreszcie po polsku? Watch OS 2.0 kryje świetne wiadomości!

Apple Watch nie doczekał się jeszcze premiery w Polsce. Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę początkowe problemy z dostępnością najnowszego gadżetu firmy Tima Cooka. Apple nie przygotowało nawet polskiego interfejsu dla zegarka, ale przy kolejnej aktualizacji może się to wreszcie zmienić.

16.08.2015
14:43
Apple Watch w Polsce i Siri wreszcie po polsku? Watch OS 2.0 kryje świetne wiadomości!
REKLAMA
REKLAMA

Apple Watch zadebiutował na rynku w kwietniu tego roku, ale szansa na zakup smartwatcha od Apple przez Polaka od samego początku graniczyła z cudem. Zamówienia typu preorder rozeszły się na pniu, a przez wiele miesięcy realizowane były tylko przez internet bez możliwości zakupu zegarka w salonie Apple Store.

Na początku Apple Watch trafił tylko na kilka wybranych, bogatszych rynków. Zegarek można było zamówić w takich krajach jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Japonia i Niemcy. Sami zamawialiśmy nasze zegarki w Spider’s Web na berliński adres, a wiele osób pojechało po swoje gadżety do znajdującego się nieco dalej Londynu.

outlook apple watch

Po uruchomieniu zegarka szybko okazało się, że producent nie przewidział w systemie WatchOS wsparcia dla naszego języka. Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę brak zapowiedzi wprowadzenia Apple Watcha do sprzedaży w Polsce. W zegarku też znacznie większą rolę niż w iPhonie odgrywa niedostępny po polsku asystent Siri.

Wygląda jednak na to, że w WatchOS 2.0 może pojawić się wsparcie naszego języka i jest szansa, że Siri również niedługo przemówi po polsku.

Przetłumaczony interfejs Apple Watcha i odpowiedzi asystenta w naszym języku odkrył Maciej Nowakowski na blogu macnow.pl, gdzie podzielił się informacjami jak dotarł do danych.

Screenshot-2015-08-14-12.59.51-900×765

Dzięki zapisaniu się do programu testów nowej wersji oprogramowania do Apple Watcha Maciej Nowakowski pobrał plik z systemem WatchOS 2.0. Nie był on zaszyfrowany, więc mógł przejrzeć pliki wchodzące w skład archiwum. Na ten trop wpadł dzięki temu, że pojawiła się możliwość dyktowania po Polsku w aplikacjach firm trzecich.

REKLAMA

Tłumaczenie interfejusu i odpowiedzi asystenta nie oznacza oczywiście, że już na dniach zostanie nam udostępnione Siri w polskiej wersji językowej, a WatchOS 2.0 w stabilnej wersji od razu będzie wspierał język polski. Nie musi to też oznaczać, że Apple Watch zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce już tej jesieni.

Miejmy jednak nadzieję, że Apple faktycznie nad tym pracuje.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA