Sprzęt  / News

Teraz korzystanie z Android Wear będzie nie tylko przyjemniejsze, ale też wygodniejsze

Android Wear jest co prawda platformą, która dopiero się rozwija, ale w ostatnim czasie zdecydowanie nabiera ona kształtu i staje się coraz bardziej interesującą propozycją. Nowa aktualizacja zegarkowego interfejsu Google może nie wnosi rewolucyjnych zmian, ale z pewnością docenimy ją na co dzień.

Skupia się ona bowiem na tym, co widać na pierwszy rzut oka. Jak czytamy na blogu Google, zegarek ma nam pokazywać czas, gdy przelotnie na niego spojrzymy, a teraz, dzięki nowym funkcjom, będzie mógł pokazać także inne informacje. Wszystko dzięki wprowadzeniu nowych, interaktywnych tarcz zegarka. Dzięki nowemu Interactive Watch Face API programiści będą mogli tworzyć swoje tarcze tak, aby po ich dotknięciu pokazywały się dodatkowe informacje.

Działa tak na przykład Bits, czyli tarcza wyświetlająca nie tylko godzinę, ale wianuszek bąbelków, pokazujących podstawowe informacje, takie jak pogoda, nieodebrane połączenia, maile, najbliższe wydarzenie z kalendarza, etc. Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy dotknąć jednego z bąbelków, a ten powiększy się, wyświetlając dodatkowe informacje.

BITS

Ciekawie z nowej funkcji skorzysta też tarcza Under Armour. Pojedyncze tapnięcie w tarczę zegarka da nam szybki podgląd na statystyki fitnessowe - przebyty dystans, spalone kalorie i wykonane kroki.

UnderArmour

Ostatnią zmianą w nowej aktualizacji Android Wear jest tryb Together, który zmienia całą tarczę w pole do dzielenia się zdjęciami, emotikonami i statusami z wybraną osobą, z którą połączymy urządzenia.

TogetherWatchFace

Nie są to może rewolucyjne zmiany, ale zarówno użytkownicy jak i deweloperzy z pewnością docenią dodatkowe możliwości, które dadzą im nowe, interaktywne tarcze zegarka.

Aktualizacja trafi w najbliższych tygodniach na wszystkie urządzenia z Android Wear. 

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst