REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Amazon w Polsce? Coś się święci...

Amazon najwidoczniej zamierza postawić kolejny krok na naszym rynku - trafiło do nas właśnie zaproszenie na konferencję, która odbędzie się 24 sierpnia, lecz… nie ma się co łudzić. Nie na tę konferencję czekamy.

13.08.2015
14:20
Amazon w Polsce? Coś się święci…
REKLAMA
REKLAMA

Na grafice dołączonej do zaproszenia (widocznej poniżej) dość wyraźnie widać, czego możemy się spodziewać - na naszym rynku oficjalnie pojawi się Amazon Echo, czyli domowy asystent głosowy giganta, stanowiący swoiste przedłużenie sklepu, ułatwiający nie tylko codzienne obowiązki, ale właśnie - a może przede wszystkim - zakupy w sklepie Amazonu, który jak wiadomo, nie jest na naszym rynku dostępny.

Owszem, możemy zamawiać z niego produkty od wybranych sprzedawców, a niektóre firmy znalazły też sposób, żeby poprzez zagraniczną dystrybucję handlować swoimi produktami na Amazonie, lecz de facto nie możemy tu mówić o pełnej dostępności. Wprowadzenie asystenta Echo może jednak zwiastować, że coś się w temacie w końcu ruszy.

Było nie było, Amazon nie wprowadzałby urządzenia na rynek, gdzie jego funkcjonalność byłaby znikoma, prawda?

amazon w polsce

Jak dowiedział się Spider’s Web, inwestycje Amazonu w PR i marketing w Polsce są elementem długofalowej strategii biznesowej. Tym samym Amazon daje sygnał, że widzi nasz rynek.

Mam nadzieję, że faktycznie tak jest i nie są to tylko próżne słowa, bo osobiście na Amazonie kupuję dużo i często, szczególnie książki. Twór Jeffa Bezosa to także raj dla self-publisherów, a w każdym razie najbardziej rozwinięta platforma samodzielnej publikacji na świecie, oddająca w ręce użytkowników wszystkie niezbędne narzędzia do sprzedaży swoich książek z pominięciem wydawcy.

Spider's Web dowiedział się, że w poniedziałek przedstawicielom mediów zostaną zaprezentowane wszystkie produkty Amazonu, będą możliwe testy urządzeń i rozmowy z przedstawicielami firmy. Wiemy też, że Amazon planuje ogłosić 24 sierpnia pewną ważną informację, którą na razie trzyma w tajemnicy.

Na szczęście z pewnością jesteśmy już bliżej niż dalej od daty oficjalnego startu Amazonu w Polsce - centra logistyczne giganta już działają na terenie naszego kraju i teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaczęły obsługiwać także Polskę, a nie tylko kraje zachodnie.

Spider's Web dowiedział się również, że Amazon będzie miał dla nas ciekawy news technologiczny, który pojawi się 15 października.

REKLAMA

Tymczasem pozostaje czekać. Zbliżająca się konferencja nie będzie tą, na którą wszyscy czekamy, jednak w czasie jej trwania prawdopodobnie poznamy jakieś nowe fakty dotyczące „prawdziwego” wejścia Amazonu do Polski.

* Zdjęcie: Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA