Oprogramowanie  / News

Pierwsze takie wydanie Windowsa - w pudełku nie znajdziesz płyty

Picture of the author

Do premiery Windows 10 pozostały już niecałe dwa tygodnie. Wiele osób zainteresowany kolejną odsłoną okienek wgra je za darmo jako uaktualnienie Windows 7 lub Windows 8.1. Dowiedzieliśmy się też, jaką propozycję Microsoft ma dla osób, które będą chciały zakupić pełną wersję nowego systemu. Jak się okazuje, klientom do zainstalowania systemu nie będzie niezbędny napęd DVD.

Potwierdziły się plotki dotyczące oferowania Windows 10 na innych nośnikach niż optyczne. Osoby zainteresowane nowym systemem Microsoftu będą mogły nabyć pudełka, w których umieszczony zostanie pendrive z kopią Windowsa.

Microsoft nie zapowiedział jeszcze oficjalnie takiego zestawu, ale tajemnicę zdradził Amazon i Microsoft potwierdził: Windows 10 będzie oferowany na nowym typie nośnika. Na stronie pojawiła się możliwość składania zamówień typu preorder na nowy system.

W Amazonie Windows 10 na pendrivie można kupić za 119,99 dol. w wersji Home, a na 199,99 dol. wyceniony został Windows Pro w angielskiej lub hiszpańskiej wersji językowej. Ceny w przeliczeniu na złotówki nie wyglądają zbyt zachęcająco.

Cenę Windows 10 na polskim rynku można przewidzieć jednak w inny sposób. Ma ona być - podobno - po prostu taka sama jak w przypadku pudełkowej wersji Windows 8.1 w Stanach Zjednoczonych. Pozostaje mieć nadzieję, że u nas Microsoft ceny nie wywinduje.

Dzięki Amazonowi dowiedzieliśmy się też, jak będą prezentować się pudełka na pendrive’y z dwoma wersjami systemu. Nie ma na nich zrzutu ekranu z menu start, a jedynie po jednym kolorowym - niebieskim lub filetowym - ogromnym kaflu.

Jedna rzecz w tym preorderze wygląda niepokojąco, ponieważ data dostawcy została ustalona na 16 sierpnia, czyli na niemal miesiąc po premierze Windows 10. Oby nie dotyczyło to innych sklepów, a czas oczekiwania w innych kanałach sprzedaży był krótszy.

Swoją droga ciekaw jestem, jak wiele osób będzie zainteresowanych nowym systemem w pudełku. Znacznie bardziej opłacalne wydaje się być… zakupienie klucza do Windows 7 i legalna aktualizacja do Windows 10. Mimo to wiadomość o udostępnieniu Windows 10 na pamięci USB to bardzo dobra wiadomość.

Mało który nowy komputer wyposażany jest przecież dziś w napęd optyczny.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst