REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mało Windows 10 w reklamach Windows 10

Do premiery Windows 10 pozostał nieco ponad tydzień. Firma z Redmond ruszyła już z kampanią promocyjną nowego systemu operacyjnego i przygotowała kilka nowych reklam z dzieciakami w roli głównej.

20.07.2015
9:38
Mało Windows 10 w reklamach Windows 10
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 zapowiada się na najlepszy wydany do tej pory system Microsoftu. Po klapie na miarę Visty, jaką okazały się z perspektywy czasu Windows 8 i Windows 8.1, przyszła kolej na duchowego następcę świetnego Windows 7.

Microsoft robi teraz wszystko, by przekonać klientów do aktualizacji.

Uaktualnienie zostanie udostępnione bezpłatnie użytkownikom starszych wersji systemu. Powstał też pomysł, by wprowadzić do sprzedaży wersje pudełkowe Windows 10, gdzie zamiast płyty znalazł się pendrive. Pojawiły się też zupełnie nowe reklamy nowego systemu.

Reklamy trafiły do serwisu YouTube i tak naprawdę mało mówią o nowym systemie operacyjnym. Zamiast na nowych funkcjach Windows 10 skupiają się na przesłaniu “przyszłość jest teraz” pokazując różne ujęcia z małymi dziećmi.

Windows 10 pojawia się tylko na kilka sekund w pierwszym minutowym klipie.

W pierwszej z reklam Microsoft opowiada o przyszłości, w której pokolenie digital native’s chce wszystkie ekrany obsługiwać dotykowo, a do logowania nie będzie już używać przestarzałych haseł dzięki Windows Hello. Przesłanie? Windows 10 to nie jest kolejna wersja znanego OS-u - to system dla ludzi, którzy wychowali się z internetem w kołysce.

Zamiast przedstawiać funkcje systemu Microsoft skupia się na tym, do czego w przyszłości może służyć komputer osobisty wyposażony w funkcje dzielenia się treściami i asystenta głosowego Cortana. Nowe kafelkowe Menu Start, przeglądarka Edge i wszelkie technikalia schodzą na drugi plan.

Łącznie pojawiło się już pięć reklam.

Wszystkie klipy zrobione zostały “na jedno kopyto” i skupiają się na “dzieciach, które będą dorastać z Windows 10”. Oprócz głównego materiału wideo pojawiły się dodatkowe reklamy skupiające się na poszczególnych aspektach, na które Microsoft zwraca uwagę.

W krótszych klipach Microsoft skupia się na funkcjach Microsoft Hello, czyli logowania się bez użycia haseł i na cyfrowym asystencie Cortana. Do tego pojawiły się dwa spoty zatytułowane “A more human way to use the web” i (zamieszczony powyżej) 30-sekundowy “The future starts now”.

REKLAMA

Zobacz również: Wszystko co musisz wiedzieć o aktualizacji, licencjach i nowościach w Windows 10

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA