REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Graczu, zarezerwuj sobie ten termin. Warszawa na chwilę zmieni się w stolicę gier

W środowy poranek w warszawskim Pure Sky Club zorganizowana została konferencja zapowiadająca targi Warsaw Games Week. Impreza odbędzie się na jesieni, a takie firmy jak Cenega, Microsoft, Sony i Ubisoft opowiadały dzisiaj graczom o tym, jakich atrakcji mogą się spodziewać. Zapowiadają się naprawdę ciekawe targi.

09.07.2015
10:41
Graczu, zarezerwuj sobie ten termin. Warszawa na chwilę zmieni się w stolicę gier
REKLAMA
REKLAMA

Inicjatorem jesiennej imprezy jest SPIDOR, czyli organizacja o dość przydługiej nazwie Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego. W jego skład wchodzą cdp.pl, Cenega, EA, Empik, gram.pl, Gry Online, IQ, LEM, Microsoft, Ringier Axel Springer, Sony i Ubisoft. SPIDOR wraz z partnerami przygotowuje na jesieni targi dla graczy, których w Polsce jest już aż 12 milionów.

Warsaw Games Week - gdzie, kiedy i za ile?

Impreza wbrew nazwie nie będzie trwała przez cały tydzień, a dokładnie przez trzy dni. W dniach od 23 do 25 października wszyscy gracze wraz z rodzinami będą mogli udać się do Hali EXPO znajdującej się przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

Wstęp na targi będzie płatny. Cena jednego biletu to 30 zł, ale można zakupić pakiet rodzinny za 80 zł. Organizatorzy proponują też zakupienie wejściówki VIP w cenie 120 zł, która jako jedyna umożliwi wejście do hali EXPO 23 października.

Na wstępie głos zabrała Dominika Urbańska-Galanciak ze SPIDORU, a po krótkim wstępie wypowiedział się Tomasz Świeściak z Microsoft Polska.

warsaw-games-week-3

Przedstawiciel firmy zajmującej się produkcją konsoli Xbox na samym początku pochwalił się katalogiem gier, w jakie będą mogli pograć posiadacze Xboksa One w przeciągu najbliższego roku. Nie obyło się też bez przypomnienia o bodaj największym hicie targów E3, czyli kompatybilności wstecznej i planach związanych z Windows 10.

Nie dowiedzieliśmy się niestety, w jakie konkretnie tytuły będzie można zagrać na stanowisku Microsoftu w trakcie targów. Usłyszeliśmy za to deklarację, że zgodnie z duchem Warsaw Games Week - jak przypominano wielokrotnie, impreza przygotowana jest o graczach i ich rodzinach - sporo uwagi poświęcone zostanie Kinectowi.

Drugi w kolejności wypowiadał się Krzysztof Szulc z Cenegi.

Postanowił on przypomnieć o tym, że Cenega to firma z długą historią. Dystrybutor współpracuje z takimi wydawcami jak 1C-Softclub, 2K Games, Bandai, Bethesda, Capcom, Koch Media, Paradox Interactive, Rockstar Games, Sega, Square Enix, Warner Bros.

Nie wiadomo jeszcze, które z gier wymienionych wydawców się pojawią, ale wspomniano wyraźnie o tym, że Warner Bros wydaje gry z serii Lego. Biorąc pod uwagę wspomniany rodzinny charakter Warsaw Games Week można założyć, że będzie można pobawić się przy tej serii.

Nie zabrakło też Moniki Wenker z Sony Computer Entertainment Polska, która opowiadała o tym co czeka fanów PlayStation.

Prezentacja rozpoczęła się od przypomnienia o 20 mln sprzedanych konsol i o licznych nowościach zaprezentowanych na E3. Przedstawicielka Sony stwierdziła też, że Warsaw Games Week największy event konsumencki w tym roku dla marki PlayStation w Polsce, a Sony traktuje to wydarzenie bardzo poważnie.

warsaw-games-week-6

Podczas targów gracze mają mieć do dyspozycji aż 150 stanowisk z konsolami PlayStation 4, gdzie będzie można pograć w wiele gier jeszcze przed ich premierą. Najważniejszą wiadomością jest natomiast to, że w ramach Warsaw Games Week po raz pierwszy pojawią się w Polsce gogle rozszerzonej rzeczywistości od Sony, czyli Projekt Morfeusz.

Konferencję zamknęło wystąpienie przedstawiciela Ubisoftu.

Podczas tej części konferencji usłyszeliśmy deklaracje Grzegorza Szabli dotyczące tego, w jakie gry tego wydawcy będziemy mogli zagrać podczas Warsaw Games Week. Wśród nich pojawi się oczywiście Assassin’s Creed Syndicate, który 23 października ma swoją premierę.

REKLAMA

To jednak nie koniec listy. Gracze będą mogli też sprawdzić jak w praktyce prezentują się Rainbow Six Siege, Heroes of Might & Magic VII, Anno 2205, Just Dance 2016 oraz The Division. Możliwe przy tym, że ta lista nie jest jeszcze kompletna i pojawią się też inne tytuły.

Warsaw Games Week w Hali EXPO zaplanowane na 23–25 października ma być największym wydarzeniem zorganizowanym z myślą o graczach, jakie kiedykolwiek odbyło się w stolicy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA