REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Telewizor do domu w cenie... domu? Proszę bardzo

Jeśli wygrasz w dzisiejszej kumulacji Lotto, mamy dla ciebie propozycję, na co możesz wydać pieniądze. Na polskie półki sklepowe trafił właśnie najdroższy telewizor w historii. Poznajcie LG 105UC9V.

09.07.2015
13:50
Telewizor do domu w cenie… domu? Proszę bardzo
REKLAMA
REKLAMA

Na wstępie warto zaznaczyć, że półek sklepowych, na których zobaczymy LG 105UC9V nie jest tak wiele. Telewizor trafił zaledwie do dwóch sklepów w Polsce. Jego cena wynosi aż 350 tys. zł. Trzysta. Pięćdziesiąt. Tysięcy. Jeśli nie masz co zrobić z taką kwotą, a masz już Mercedesa C63 AMG, trzypokojowe mieszkanie w dużym mieście lub kawalerkę w Warszawie, to w końcu możesz przeznaczyć te pieniądze na coś innego. Na przykład na telewizor.

Kinowe proporcje w domowym zaciszu

Czym właściwie wyróżnia się LG 105UC9V, że został wyceniony na tak horrendalną kwotę? Ekran telewizora ma przekątną 105 cali, a rozdzielczość panelu to zawrotne 5120 x 2160 pikseli. Jeżeli zauważyłeś nietypową proporcję pikseli, masz rację, bowiem panel ma kinowe proporcje o stosunku boków 21:9. Dzięki temu można będzie oglądać kinowe hity bez pasów u dołu i góry ekranu. Ekran ma tyle samo linii w poziomie, co panele Ultra HD, a dodatkowe linie w poziomie sprawiają, że rozdzielczość wyświetlacza jest większa prawie 5 razy od ekranu Full HD.

LG_3

Na tej półce cenowej byłoby wielkim faux pas, gdyby LG zastosowało ekran płaski. Nie dziwi więc decyzja o zakrzywieniu ekranu. Krzywizna w połączeniu z kinowymi proporcjami oraz wysoką rozdzielczością w praktyce powinna wywołać na widzu piorunujące wrażenie. Szczególnie, że w telewizorze nie zabrakło najświeższych nowinek technologicznych.

Panel został wykonany w technologii IPS z podświetleniem LED Plus. Za skalowanie obrazu odpowie procesor Tru ULTRA HD Engine Pro, który wzbogacono o obsługę algorytmów True 4K Engine Pro. Mają one eliminować wszelkie zakłócenia przy skalowaniu obrazu niższej jakości do formatu 4K.

W telewizorze nie mogło zabraknąć także obsługi standardu 3D. Materiały 3D również mogą być skalowane do 4K, nawet jeśli pierwotnie miały format SD. LG obiecuje, że jakość wyświetlanego obrazu ma być najwyższa z możliwych, szczególnie w kwestii oddania głębi kolorów. Podejrzewam, że w tej cenie nie są to zwykłe przechwałki.

Wbudowany system audio 7.2

LG_1

Ważnym aspektem telewizora są także wbudowane głośniki. Telewizor wyposażono w wysokiej jakości dźwięk o mocy 150W. W zakrzywioną konstrukcję panelu wbudowano system nagłośnienia 7.2, który powstał we współpracy z firmą Harman/Kardon.

Podobnie jak inne tegoroczne panele LG, także najdroższy 105UC9V korzysta z dobrodziejstw systemu webOS 2.0.

REKLAMA

Telewizor do niedawna można było oglądać tylko na targach, ale panel właśnie trafi na sklepowe półki. LG 105UC9V można zobaczyć (bądź kupić) w 2 sklepach w Warszawie: Saturn Arkadia oraz Media Markt Aleja Krakowska.

Nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać kciuki za dzisiejszą wygraną Lotto.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA