Tech  / News

Nie jeden i nie dwa - poznajcie aż trzy nowe smartfony od Motoroli

200 interakcji
dołącz do dyskusji

Motoroli może i nadal daleko do dawnej chwały i popularności, ale nie zmienia to faktu, że już od kilku lat swoimi smartfonami udowadnia, że należy się z nią liczyć. Dopracowane i przemyślane urządzenia zdobyły serca wielu klientów. Teraz Motorola, pod rządami Lenovo, ma z całą pewnością jeszcze większe ambicje, co tylko potwierdza dzisiejsza konferencja. 

Czysty Android, umiarkowana cena, wygoda użytkowania, bogate możliwości personalizacji i szybkie ładowanie - takie m.in. cechy telefonu uznaje za najważniejsze firma, będąca niegdyś jednym z największych producentów telefonów. I właśnie nimi mają móc się pochwalić... aż trzy telefony zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji.

Moto X Style

Pierwszym z nich jest Moto X Style - smartfon wyposażony w spory wyświetlacz, o przekątnej mierzącej aż 5,7" przy rozdzielczości QHD, który dominuje front urządzenia, zajmując aż 76% jego powierzchni. Zadbano również o wykończenie i możliwość stworzenia dokładnie takiego telefonu, jaki się nam podoba - w przypadku wersji "kolorowych" zastosowano specjalny materiał, który oprócz komfortu ma oferować również... długowieczność. W tym przypadku ma ona polegać na tym, że nawet najbardziej jaskrawe odmiany nie będą z czasem blednąć, czy po prostu wyglądać na zużyte. Poza tym dostępne są jeszcze wersje bardziej "premium" - z drewnianym lub skórzanym wykończeniem oraz 3 wersje metalowych ramek.

Moto X Style to jednak nie tylko wygląd zewnętrzny. Smartfon ma zostać wyposażony w system szybkiego ładowania dużo szybszy niż u konkurencji (według producenta, o 50% szybszy niż w Galaxy S6, dając tym samym około 10 godzin pracy po 15 minutach ładowania). Pod maską znalazł się natomiast sześciordzeniowy Snapdragon 808 (1,8 GHz), akumulator o pojemności 3000 mAh, 16, 32 lub 64 GB pamięci (z opcją rozszerzenia o 128 GB za pomocą karty microSD) oraz 3 GB RAM.

CopyofMoto_X_Style_Black_Front_Camera

Poprawiono przy okazji aparat - matryca o rozdzielczości 21 MPX (z opcją nagrywania w rozdzielczości 4K) ma oferować zdjęcia lepiej doświetlone, ostrość ma być ustalana szybciej, same zdjęcia także mają być przechwytywane szybciej, a kolory odwzorowane lepiej. Motorola twierdzi, że jego nowy smartfon to jeden z trzech najlepszych, mobilnych aparatów na świecie. Jak będzie naprawdę - przekonamy się za jakiś czas, czyli prawdopodobnie już we wrześniu, kiedy telefon trafi do sprzedaży. Miłośnicy selfie natomiast ucieszeni będą z dobrej jakości aparatu 5 MPX (kąt 87 stopni).

Ciekawa jest również cena. Nie podano dokładnej kwoty, zapewniając jedynie, że będzie ona o około 200-300 dol. niższa, niż w przypadku najpopularniejszych konkurentów. Moto X Style powinna kosztować około 400 dol.

Moto X Play

Zaprezentowała została przy okazji nieco mniej potężna wersja nowej Moto X - Moto X Play. W tym przypadku również zobaczymy duży wyświetlacz, mierzący po przekątnej  5,5", choć tym razem przy niższej rozdzielczości - Full HD. Inny jest również procesor i RAM - w tym przypadku zdecydowano się na zastosowanie Snapdragona 615 (osiem rdzeni, 1,7 GHz), 2 GB pamięci. Oprócz tego dostępne są dwie wersje pojemnościowe - 16 i 32 GB, przy czym obydwie można rozszerzyć za pomocą karty pamięci microSD o pojemności do 128 GB.

W przypadku aparatu zastosowano matrycę o takiej samej rozdzielczości z tyłu (21 MP, f/2.0) i z przodu (5 MPX), jednak pozbawiono tę odmianę możliwości rejestracji wideo w rozdzielczości 4K.

Elementem wyróżniającym ma być w tym przypadku akumulator. Oprócz szybkiego ładowania jak w Moto X Style, tutaj otrzymujemy również ponadprzeciętną pojemność akumulatora - 3630 mAh.

Cena? "O połowę niższa niż konkurencja". Dostępność? Sierpień tego roku.

Moto G 2015

Nie mogło oczywiście zabraknąć następcy Moto G - symbolu smartfonu taniego, ale dopracowanego, wydajnego i przyjemnego w użyciu. Trzecia generacja Moto G wyposażona została w ekran o przekątnej 5" o rozdzielczości HD (720p), procesor Snapdragon 410 (1,4 GHz), 8/16 GB pamięci (z obsługą kart microSD), 1 GB lub 2 GB RAM (w zależności od wersji) dwa aparaty - 13 MPX i 5 MPX oraz akumulator o pojemności 2470 mAh. Warto wspomnieć, że zastosowany moduł aparatu to najprawdopodobniej sensor znany z Nexusa 6, a więc mamy do czynienia z naprawdę najlepszym, mobilnym aparatem w tej kategorii cenowej.

Oprócz tego smartfon, tak jak pozostałe modele z odświeżonej linii Moto, wyposażono w opcję szybkiego ładowania.

Najważniejszymi zmianami w jej przypadku nie są jednak podzespoły, a dwa inne elementy. Po pierwsze, zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, smartfon można teraz (w wybranych lokalizacjach) konfigurować według swojego gustu w Moto Makerze. Po drugie - obudowa jest teraz odporna na zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra przez 30 minut.

Moto G dostępna jest na wybranych rynkach od dziś w cenie około 180 dol. za podstawowy wariant.

Wszystkie trzy urządzenia trafią na pewno do Europy, choć kwestia polskiej premiery nie jest jeszcze wyjaśniona.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst