REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie jeden i nie dwa - poznajcie aż trzy nowe smartfony od Motoroli

Motoroli może i nadal daleko do dawnej chwały i popularności, ale nie zmienia to faktu, że już od kilku lat swoimi smartfonami udowadnia, że należy się z nią liczyć. Dopracowane i przemyślane urządzenia zdobyły serca wielu klientów. Teraz Motorola, pod rządami Lenovo, ma z całą pewnością jeszcze większe ambicje, co tylko potwierdza dzisiejsza konferencja. 

28.07.2015
15:38
Nie jeden i nie dwa – poznajcie aż trzy nowe smartfony od Motoroli
REKLAMA
200 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Czysty Android, umiarkowana cena, wygoda użytkowania, bogate możliwości personalizacji i szybkie ładowanie - takie m.in. cechy telefonu uznaje za najważniejsze firma, będąca niegdyś jednym z największych producentów telefonów. I właśnie nimi mają móc się pochwalić... aż trzy telefony zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji.

Moto X Style

Pierwszym z nich jest Moto X Style - smartfon wyposażony w spory wyświetlacz, o przekątnej mierzącej aż 5,7" przy rozdzielczości QHD, który dominuje front urządzenia, zajmując aż 76% jego powierzchni. Zadbano również o wykończenie i możliwość stworzenia dokładnie takiego telefonu, jaki się nam podoba - w przypadku wersji "kolorowych" zastosowano specjalny materiał, który oprócz komfortu ma oferować również... długowieczność. W tym przypadku ma ona polegać na tym, że nawet najbardziej jaskrawe odmiany nie będą z czasem blednąć, czy po prostu wyglądać na zużyte. Poza tym dostępne są jeszcze wersje bardziej "premium" - z drewnianym lub skórzanym wykończeniem oraz 3 wersje metalowych ramek.

Moto X Style to jednak nie tylko wygląd zewnętrzny. Smartfon ma zostać wyposażony w system szybkiego ładowania dużo szybszy niż u konkurencji (według producenta, o 50% szybszy niż w Galaxy S6, dając tym samym około 10 godzin pracy po 15 minutach ładowania). Pod maską znalazł się natomiast sześciordzeniowy Snapdragon 808 (1,8 GHz), akumulator o pojemności 3000 mAh, 16, 32 lub 64 GB pamięci (z opcją rozszerzenia o 128 GB za pomocą karty microSD) oraz 3 GB RAM.

CopyofMoto_X_Style_Black_Front_Camera

Poprawiono przy okazji aparat - matryca o rozdzielczości 21 MPX (z opcją nagrywania w rozdzielczości 4K) ma oferować zdjęcia lepiej doświetlone, ostrość ma być ustalana szybciej, same zdjęcia także mają być przechwytywane szybciej, a kolory odwzorowane lepiej. Motorola twierdzi, że jego nowy smartfon to jeden z trzech najlepszych, mobilnych aparatów na świecie. Jak będzie naprawdę - przekonamy się za jakiś czas, czyli prawdopodobnie już we wrześniu, kiedy telefon trafi do sprzedaży. Miłośnicy selfie natomiast ucieszeni będą z dobrej jakości aparatu 5 MPX (kąt 87 stopni).

Ciekawa jest również cena. Nie podano dokładnej kwoty, zapewniając jedynie, że będzie ona o około 200-300 dol. niższa, niż w przypadku najpopularniejszych konkurentów. Moto X Style powinna kosztować około 400 dol.

Moto X Play

Zaprezentowała została przy okazji nieco mniej potężna wersja nowej Moto X - Moto X Play. W tym przypadku również zobaczymy duży wyświetlacz, mierzący po przekątnej  5,5", choć tym razem przy niższej rozdzielczości - Full HD. Inny jest również procesor i RAM - w tym przypadku zdecydowano się na zastosowanie Snapdragona 615 (osiem rdzeni, 1,7 GHz), 2 GB pamięci. Oprócz tego dostępne są dwie wersje pojemnościowe - 16 i 32 GB, przy czym obydwie można rozszerzyć za pomocą karty pamięci microSD o pojemności do 128 GB.

W przypadku aparatu zastosowano matrycę o takiej samej rozdzielczości z tyłu (21 MP, f/2.0) i z przodu (5 MPX), jednak pozbawiono tę odmianę możliwości rejestracji wideo w rozdzielczości 4K.

Elementem wyróżniającym ma być w tym przypadku akumulator. Oprócz szybkiego ładowania jak w Moto X Style, tutaj otrzymujemy również ponadprzeciętną pojemność akumulatora - 3630 mAh.

Cena? "O połowę niższa niż konkurencja". Dostępność? Sierpień tego roku.

Moto G 2015

Nie mogło oczywiście zabraknąć następcy Moto G - symbolu smartfonu taniego, ale dopracowanego, wydajnego i przyjemnego w użyciu. Trzecia generacja Moto G wyposażona została w ekran o przekątnej 5" o rozdzielczości HD (720p), procesor Snapdragon 410 (1,4 GHz), 8/16 GB pamięci (z obsługą kart microSD), 1 GB lub 2 GB RAM (w zależności od wersji) dwa aparaty - 13 MPX i 5 MPX oraz akumulator o pojemności 2470 mAh. Warto wspomnieć, że zastosowany moduł aparatu to najprawdopodobniej sensor znany z Nexusa 6, a więc mamy do czynienia z naprawdę najlepszym, mobilnym aparatem w tej kategorii cenowej.

Oprócz tego smartfon, tak jak pozostałe modele z odświeżonej linii Moto, wyposażono w opcję szybkiego ładowania.

Najważniejszymi zmianami w jej przypadku nie są jednak podzespoły, a dwa inne elementy. Po pierwsze, zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, smartfon można teraz (w wybranych lokalizacjach) konfigurować według swojego gustu w Moto Makerze. Po drugie - obudowa jest teraz odporna na zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra przez 30 minut.

REKLAMA

Moto G dostępna jest na wybranych rynkach od dziś w cenie około 180 dol. za podstawowy wariant.

Wszystkie trzy urządzenia trafią na pewno do Europy, choć kwestia polskiej premiery nie jest jeszcze wyjaśniona.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA