REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To już pewne - mobilny Office na Windows 10 bez opóźnień

To nieco kuriozalna sytuacja, ale nowy Office w wersji na dotykowe urządzenia zadebiutuje na długo po dostępnych już od dawna edycjach na Androida i iOS-a. Mamy jednak dobre wieści: na pakiet nie trzeba będzie już długo czekać.

10.07.2015
11:21
To już pewne – mobilny Office na Windows 10 bez opóźnień
REKLAMA
REKLAMA

Na tabletach z Windows możemy korzystać wyłącznie z pulpitowej edycji Office’a. Jest to najbardziej rozbudowany zestaw aplikacji klienckich w porównaniu z dowolną platformą, ale zaprojektowany przede wszystkim z myślą o notebookach i desktopach, a więc urządzeniach obsługiwanych za pomocą myszki lub gładzika i klawiatury. Oferuje też tryb dotykowy, ale polega on właściwie wyłącznie na powiększeniu niektórych elementów interfejsu, w które dość trudno byłoby trafić palcem.

Na telefonach jest jeszcze gorzej, bowiem tam mamy do dyspozycji wyłącznie archaiczny już Office Mobile. Tymczasem użytkownicy Androida i iOS-a od dawna mogą cieszyć się zoptymalizowanym pod dotyk pakietem biurowym Microsoftu.

Wiemy jednak, że powstaje specjalna, dotykowa, mobilna wersja Office’a dla wszystkich urządzeń z Windows 10. Można ją sprawdzić w wersji poglądowej poprzez testowanie równie poglądowej wersji Windows 10. Teraz dowiadujemy się, że produkcyjna odsłona tego pakietu zadebiutuje wraz z produkcyjną wersją Windowsa. A więc 29 lipca.

Word_UI_1992x1172

Nowy, mobilny Office dla Windows 10 ma być zestawem uniwersalnych aplikacji, a więc takich, które są przystosowane do dowolnego urządzenia z Windows 10 (PC, tablet, telefon). Outlook i Kalendarz w wersji mobilnej staną się częścią Windows 10. Pozostałe aplikacje będą dostępne za darmo ze Sklepu Windows.

REKLAMA

Te aplikacje to Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Stanowić będą odwrotność pulpitowego Office’a, a więc będzie można z nich korzystać za pomocą myszki i klawiatury, ale ich interfejs jest przede wszystkim zoptymalizowany pod ekrany dotykowe (będzie on bardzo przypominał to, co widzieliśmy już chociażby na iPadzie). Microsoft oczywiście dalej będzie rozwijał pulpitową wersję swojego pakietu biurowego.

Już wczoraj jego nowe wydanie zadebiutowało w wersji na OS X, trwają też testy edycji dla Windows, która ma się pojawić jesienią.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA