REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dla wielu będzie to wymarzony duet - najlepszy pakiet biurowy od teraz ze wsparciem Dysku Google

Google realizuje swoją strategię omijania mobilnego systemu Microsoftu i nie wydaje aplikacji na Windows Phone. W przypadku najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie jest inaczej. Google przygotowało wtyczkę do pakietu Office, a użytkownicy Worda, Excela i PowerPointa mają kolejną chmurę na pliki do wyboru.

22.07.2015
12:24
Microsoft Office x64 64-bit na Maki
REKLAMA
125 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Czy tego chcemy czy nie, Microsoft Office jest rynkowym standardem. Żaden inny pakiet aplikacji biurowych nie cieszy się taką popularnością. Darmowe alternatywy w postaci OpenOffice i LibreOffice, udostępniany właścicielom Maków iWork i działający w chmurze Google Docs nie mają podejścia.

Google zdaje się rozumieć, że ich własny pakiet biurowy nie jest w stanie zastąpić Office’a.

google-drive-microsoft-office-plugin-1

Sam wiele lat korzystałem z Google Docs - przed przesiadką na edytor tekstu korzystający ze składni markdown - i uważam ten pakiet online za bardzo produkt, który jest wystarczający dla większości internautów. Nie ma co się jednak czarować - dla wymagającego użytkownika pakiet Office jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

Nie oznacza to jednak, że Microsoft będzie użytkownikom Office na siłę wciskał swoje inne usługi. Chociaż firma ma własną chmurę OneDrive, to nawiązała partnerstwo z Dropboksem, dzięki czemu aplikacje Word, Excel i PowerPoint mają dostęp do plików z dwóch źródeł - a na urządzeniach z iOS mogą korzystać też z iClouda.

Teraz do wyboru jest kolejna chmura.

google-drive-microsoft-office-plugin-2

Google Drive to konkurent dla Dropboksa, OneDrive i iClouda. Twórcy tej chmury do tej pory proponowali użytkownikom zapisywanie dokumentów w formacie Google Docs i edytowanie ich w webowych edytorach. To się jednak zmienia, a Google daje więcej możliwości.

Pojawiła się wtyczka przygotowana przez Google do pakietu Microsoft Office, która umożliwi otwieranie w aplikacjach Word, Excel i PowerPoint plików bezpośrednio z Google Drive. Dokumenty, arkusze i prezentacje utworzone w Office można też bezpośrednio zapisywać w chmurze Google.

REKLAMA

Co prawda już wcześniej można było uruchamiać aplikacje Office z webowego interfejsu Google Drive i synchronizować pliki z chmury Google z folderem na dysku, by potem otwierać je w aplikacji Office. Nowa wtyczka do Dysku Google dla Microsoft Office pozwala jednak na jeszcze wygodniejszą pracę.

#Grafika główna: Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA