REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Odtwórzmy województwo w Minecrafcie, czyli promocja regionu na miarę XXI wieku

Gra, która stała się popkulturowym fenomenem, znajduje kolejne zastosowania, których nie przewidzieli ich twórcy. Władze województwa Kujawsko-Pomorskiego postanowiły wykorzystać Minecrafta w celach autopromocyjnych. Co prawda inspirowały się akcjami z innych miast, ale i tak nie można im odmówić świeżego i innowacyjnego podejścia.

02.07.2015
15:14
Odtwórzmy województwo w Minecrafcie, czyli promocja regionu na miarę XXI wieku
REKLAMA
REKLAMA

- To przedsięwzięcie łączy dobrą, rozwijającą zabawę edukacyjną z promocją województwa i budowaniem regionalnego patriotyzmu. Sama gra ma wiele zalet, które przed nami dostrzegł między innymi rząd Danii, umieszczając w niej odwzorowanie swego kraju. Zapraszam do przetestowania, ale pozwolę sobie napomnieć młodych graczy, że warto też pograć z kolegami w piłkę w realnym świecie – oświadczył Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Władze województwa zainspirowały się projektem duńskiego Ministerstwa Środowiska, które postanowiło odtworzyć w skali 1:1 całą Danię w świecie Minecrafta, wykorzystując do tego celu ogólnodostępne dane kartograficzne. Na serwerze o adresie 37.59.24.236:25815 znajdziemy z kolei mapę wyżej wspomnianego województwa, która cały czas jest rozbudowywana o kolejne, ciekawe obiekty z regionu.

Minecraft naprawdę pozwala stworzyć dosłownie wszystko

REKLAMA

Mapa dostępna jest do zwiedzania dla każdego, planowane są też przeróżne związane z nią wydarzenia, na przykład minecraftowe rekonstrukcje historycznych bitew. Nam pozostaje pogratulować znakomitego pomysłu!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA