REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Który muzyczny serwis streamingowy wybrać? – Spider’s Web TV #29

Spotify zaoferowało genialny kompromis pomiędzy legalnym dostępem do muzyki a wygodą i oszczędnościami, jakie zapewniały pirackie, nielegalne serwisy, wywracając rynek muzyczny do góry nogami. Prekursor jednak nie zawsze jest najlepszy. Czym się kierować, wybierając usługę typu muzyka na żądanie?

22.07.2015
20:36
Który muzyczny serwis streamingowy wybrać?
REKLAMA
REKLAMA

Spotify, Deezer, Apple Music, Google Play… to tylko przykłady znakomitych usług muzycznych, które za darmo lub w ramach abonamentu udostępniają nam muzykę z całego świata. Wystarczy kliknąć myszką lub puknąć palcem, by legalnie i natychmiastowo usłyszeć utwór naszego ulubionego artysty. Komu jednak powierzyć nasz czas i pieniądze?

Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi. Konkurencja na rynku muzyki strumieniowanej jest zażarta jak nigdy dotąd i każdy usługodawca stara się jak może, by zejść z ceny oferując przy tym jak najwięcej. To również oznacza, że sytuacja na rynku cały czas się zmienia. Dlatego też zamiast wskazywać wam konkretnych usługodawców, zdecydowaliśmy się podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze.

Mamy jedną drobną uwagę techniczną: tuż po realizacji tego materiału Microsoft zmienił nazwę usługi Xbox Music na Muzyka Groove. Jak widzicie, czasem sami nie nadążamy z postępującymi zmianami.

REKLAMA

Subskrybuj nasz kanał na YouTube! Odcinki Spider’s Web TV powstają przy współpracy z firmą YT360.

* Ilustracja otwierająca pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA