REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Doczekaliśmy się, płatna oferta Kiosku Google Play dostępna w Polsce!

Kolejny element Sklepu Google Play został otwarty dla Polaków. Sprawdzamy, co dla nas przygotowano.

Doczekaliśmy się, płatna oferta Kiosku Google Play dostępna w Polsce!
REKLAMA
REKLAMA

Kiosk Google Play, tak ten sam, który całkiem niedawno odkryłem na moim smartfonie, otworzył właśnie przed Polakami całą swoją ofertę. Również płatną.

Aplikacja Kiosku Google Play działa podobnie do czytników RSS i aplikacji dostarczających wiadomości, jak np. Flipboard. Użytkownik Kiosku nie może co prawda dodać do niego dowolnych treści, ale może posiłkować się bogatą bazą serwisów tematycznych z całego świata. W Kiosku nie brakuje polskich serwisów, których lista stale rośnie, więc wielu użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem powinno znaleźć w nim coś dla siebie.

Wiadomością dnia jest udostępnienie w Polsce płatnej oferty Kiosku Google Play. Od tej pory Kiosk nie będzie już tylko kolejną aplikacją służącą do czytania zawartości dostępnej na stronach internetowych. Polacy zyskali możliwość prenumerowania cyfrowych wydań tygodników, miesięczników, magazynów i czasopism wydawanych w różnych zakątkach globu.

Ile to kosztuje?

Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych, a w wielu przypadkach klienci mogą skorzystać z 14-dniowego lub 30-dniowego darmowego okresu próbnego.

kiosk-google-play-polska-oferta

Zauważyłem jednak, że często informacje o cenach są nieczytelnie zaprezentowane. Dla przykładu weźmy Newsweeka i magazyn ImagineFX. Będąc na liście z czasopismami międzynarodowymi widzę przy Newsweeku cenę 54 zł, a przy ImagineFX 18,56 zł. Po wejściu do tych pozycji ceny jednego numeru zmieniają się na 3,60 zł dla Newsweeka i 26 zł dla ImagineFX.

Okazuje się, że te pierwsze, wyższe ceny, dotyczą subskrypcji. I tak, ImagineFX rzeczywiście kosztuje 18,56 zł, ale tylko w przypadku, gdy opłacimy subskrypcję miesięczną. Możemy też zdecydować się na roczną za 241,75 zł. Podobnie jest w przypadku Newsweeka. Cena 3,60 zł dotyczy jednego numeru, 54 zł miesięcznej subskrypcji. Przy czym istnieje również opcja wykupienia rocznego abonamentu za 130 zł.

Myślę, że byłoby lepiej, gdyby obok tytułów znajdowała się cena pojedynczego wydania oraz cena w modelu abonamentowym. Obecne rozwiązanie wprowadza trochę zamieszania i niektórzy użytkownicy mogą czuć się zagubieni. Szczególnie wtedy, gdy po kliknięciu w daną pozycję kwota do zapłaty okaże się wyższa niż miało to miejsce na liście wszystkich magazynów.

Potestujemy, zobaczymy...

Niemniej jednak cieszę się z tego debiutu w Polsce. Z Kiosku Google Play zacząłem intensywnie korzystać stosunkowo niedawno, a teraz jeszcze taka niespodzianka. Jestem tylko ciekaw, czy płatnym treściom w Kiosku uda się przekonać mnie do kolejnej zmiany nawyków. Jak do tej pory aplikacje Google skutecznie przekonały mnie do porzucenia konkurencyjnych rozwiązań. Zobaczymy, czy płatna oferta Kiosku dopisze się do tej długiej już listy.

PS W Kiosku Google Play jest oczywiście dostępny Spider's Web. Smacznego.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA