Sprzęt  / News

Wiemy już, na jakie urządzenia HTC trafi Android M. Niestety, nie ma ich wiele

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz tajwański producent składa deklaracje dotyczące aktualizacji swoich produktów do najnowszej wersji Androida. HTC poinformowało już, które z produktów dostaną uaktualnienie do Androida M.

HTC w swojej historii wielokrotnie podpadło użytkownikom nie aktualizując swoich smartfonów do kolejnej wersji systemu operacyjnego. Firma odcina się jednak od decyzji z przeszłości i już teraz zapowiada aktualizację topowych produktów.

Podobną decyzję HTC podjęło rok temu i zapowiedziało wydanie Androida L, który zadebiutował później jako Android 5.0 Lollipop, w trzy miesiące od premiery nowej wersji oprogramowania Google. Co prawda pojawiły się opóźnienia, ale system wreszcie trafił na urządzenia klientów.

Android M został zaprezentowany podczas konferencji Google I/O, ale jak na razie nie znamy dokładnej daty jego premiery. Wiemy tylko tyle, że ma pojawić się na jesieni. HTC obiecało z kolei, że aktualizację dostaną dwa topowe modele w ofercie firmy, czyli HTC One M9 i One M9+ oraz zeszłoroczny HTC One M8 - nie wiadomo tylko, kiedy.

Aktualizację do Androida zapowiedziały też inne firmy, w tym Samsung. Jak na razie na liście znalazły się Samsung Galaxy Note 4, Galaxy S6, Galaxy S6 Duos, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 4 Duos, Galaxy Note Edge, Galaxy Alpha i Samsung Galaxy Tab A. Mają one otrzymać Androida M jeszcze w tym roku.

Aktualizacji mogą spodziewać się też posiadacze telefonów innych firm, w tym smartfonów Xperia od Sony. Producent umożliwił już możliwość testowania na nich nowego Androida M.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst