REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Home.pl sprzedany za naprawdę grube pieniądze! Niemcom

Gigant na niemieckim rynku hostingowym, United Internet, działający m.in. pod marką 1&1 dokonał właśnie bardzo ważnego zakupu, który ma za zadanie pomóc mu rozszerzyć swoje wpływy i umocnić pozycję w Europie.

10.07.2015
9:46
Home.pl sprzedany za naprawdę grube pieniądze! Niemcom
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi Puls Biznesu, po kilku latach bezowocnych prób zdobycia szturmem polskiego rynku hostingowego własnymi rozwiązaniami, 1&1 zdecydowało się nabyć istniejące już rozwiązanie i to nie inne, jak polskiego lidera w tej branży, czyli serwis hostingowy Home.pl.

Home.pl to 150 tys. zarejestrowanych serwerów, 1,2 mln zarejestrowanych domen, usługi z zakresu IT i rozwiązań biznesowych

Firma oferuje także usługi z zakresu bezpieczeństwa internetowego i ochrony danych. Wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim bardzo atrakcyjnymi pakietami cenowymi, zarówno dla użytkowników prywatnych jak i biznesowych, co z pewnością znacząco przyczyniło się do jego popularności, oraz obecnej pozycji na rynku.

United Internet nie szczędziło grosza na to przejęcie, wykupując spółkę za dwukrotność pierwotnie estymowanej wartości. Kwota transakcji wyniosła około 150 mln euro, czyli blisko 640 mln zł. Początkowo wartość spółki wyceniano na maksymalnie 300 milionów.

Przejęcie Home.pl skomentował dla Spider's Web prezes firmy, Marcin Kuśmierz:

Marka, siedziba, oferta produktowa oraz technologie wykorzystywane przez spółki Grupy Home.pl pozostają bez zmian i nadal będą rozwijane w Szczecinie. Zakup Home.pl przez nowego inwestora nie ma również wpływu na jakiekolwiek zmiany kadrowe w firmie – również po stronie Zarządu. Home.pl chce odgrywać aktywną rolę w grupie United Internet i pod skrzydłami inwestora strategicznego jeszcze bardziej przyśpieszyć rozwój i wejść na rynki zagraniczne.

REKLAMA

Obok przejęcia lidera hostingu, niemiecki gigant rozważa również wprowadzenie na giełdę swojego segmentu aplikacji biznesowych, który generuje roczną sprzedaż na poziomie 600 mln. euro.

* Grafika pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA