REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Operatorzy

Takie rzeczy tylko w... Heyah, czyli taryfa bez żadnych limitów, gwiazdek i kruczków!

Wygląda na to, że rynek ofert komórkowych czeka prawdziwa rewolucja. Dopiero co Play wprowadził świetny abonament z niemal nielimitowanym dostępem do Internetu, a już przebił go Heyah. I to nie tylko pod względem ceny, ale też wygody i możliwości.

Takie rzeczy tylko w… Heyah, czyli taryfa bez żadnych limitów, gwiazdek i kruczków!
REKLAMA
321 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wprowadzoną dzisiaj ofertę T-Mobile reklamuje jako plan dla posiadaczy smartfonów, którzy cenią sobie wolność i niezależność, a jednocześnie chcą być zawsze online. Dodaje też, że jest to jedyna dostępna na rynku taryfa typu no-limit: na rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz Internet. Po zapoznaniu się z nią mogę tylko przyznać rację różowemu operatorowi i stwierdzić, że teraz to konkurencja musi gonić T-Mobile i Heyah. Jakiś czas temu byłoby to nie do pomyślenia.

Użytkownicy pakietu Smart XL w ramach standardowej opłaty wynoszącej 29,99 zł otrzymają nielimitowane SMS-y i MMS-y, nieograniczony dostęp do Facebooka oraz pakiet internetowy o wielkości 10 GB. Ofertę można rozszerzyć o nielimitowane rozmowy na komórki i telefony stacjonarne za 19,99 zł miesięcznie.

Tyle samo wynosi opłata za usługę nielimitowanego dostępu do Internetu.

Jednak należy pamiętać, że przez pierwsze trzy miesiące korzystania z usługi nie będzie ona pobierana. Oznacza to, że maksymalna opłata miesięczna w tej ofercie będzie wynosić 49,98 zł przez pierwsze 3 miesiące, a po tym czasie w cenie 69,97 zł. Jest to cena porównywalna z abonamentem Play Formuła Smartfon Unlimited w najwyższej wersji, jednak jest od niej lepsza z kilku powodów.

Po pierwsze, Heyah nie wymaga podpisania umowy na czas określony, można z niej zrezygnować w dowolnym momencie.  Poza tym w Play po przekroczeniu limitu danych prędkość transmisji spada do 1 Mb/s. Jak na lejek jest to wartość bardziej niż satysfakcjonująca i umożliwia między innymi na korzystanie ze strumieniowania muzyki, jednak Heyah w ogóle nie przewiduje stosowania tego typu ograniczeń. To się chwali.

Usługa polega na możliwości korzystania z krajowej pakietowej transmisji danych w ramach mobilnego Internetu bez limitu w zakresie objętości transmitowanych danych i szybkości transmisji - czytamy w regulaminie.

Pytanie tylko, czy abonament ten będzie tak działał w praktyce? W końcu operator musi jakoś odłączyć od Internetu osoby, które z telefonu zrobią swój domowy router. Wygląda na to, że Internet będzie ograniczony wyłącznie do użytku w telefonie komórkowym. Mówi o tym czwarty punkt regulaminu:

Abonent może korzystać z Usługi wyłącznie w telefonie komórkowym z Kartą SIM związaną z Umową, której dotyczą niniejsze warunki.

Zaś punkt piętnasty mówi o konsekwencjach związanych z niezastosowaniem się do powyższych ograniczeń:

Operator może dezaktywować Usługę i zablokować możliwość jej aktywacji w przyszłości w przypadku naruszenia zasady wskazanej w pkt 4 powyżej, a w szczególności udostępniania transmisji danych osobom trzecim lub innym urządzeniom, względnie wykorzystywania karty SIM w modemach. W celu wykonania powyższego uprawnienia Operator może przetwarzać numery IMEI urządzeń, w których będzie znajdować się Karta SIM (dane transmisyjne). Abonent, który nie chce, aby Operator realizował to prawo, może temu zapobiec przez dezaktywację Usługi.

Taryfa Play ma dwie przewagi nad dzisiaj zaprezentowaną ofertą.

REKLAMA

W jej ramach można tworzyć hotspoty, czyli udostępniać Internet do innych urządzeń oraz dostępne są pakiety roamingowe. Podejrzewam jednak, że nie są one potrzebne zdecydowanej większości użytkowników. Dlatego dla większości klientów to oferta Heyah będzie najbardziej opłacalna.  Z nowej usługi mogą skorzystać nie tylko nowi, ale też aktualni użytkownicy pakietu Smart XL, wpisując w swoich smartfonach odpowiednie kody:

  • Nielimitowany internet - *140*797# (oraz przycisk nawiązania połączenia)
  • Nielimitowane połączenia - *140*798# (oraz przycisk nawiązania połączenia)
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA