REKLAMA

Takie rzeczy tylko w... Heyah, czyli taryfa bez żadnych limitów, gwiazdek i kruczków!

Wygląda na to, że rynek ofert komórkowych czeka prawdziwa rewolucja. Dopiero co Play wprowadził świetny abonament z niemal nielimitowanym dostępem do Internetu, a już przebił go Heyah. I to nie tylko pod względem ceny, ale też wygody i możliwości.

21.07.2015 10.16
Takie rzeczy tylko w… Heyah, czyli taryfa bez żadnych limitów, gwiazdek i kruczków!
REKLAMA
REKLAMA

Wprowadzoną dzisiaj ofertę T-Mobile reklamuje jako plan dla posiadaczy smartfonów, którzy cenią sobie wolność i niezależność, a jednocześnie chcą być zawsze online. Dodaje też, że jest to jedyna dostępna na rynku taryfa typu no-limit: na rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz Internet. Po zapoznaniu się z nią mogę tylko przyznać rację różowemu operatorowi i stwierdzić, że teraz to konkurencja musi gonić T-Mobile i Heyah. Jakiś czas temu byłoby to nie do pomyślenia.

Użytkownicy pakietu Smart XL w ramach standardowej opłaty wynoszącej 29,99 zł otrzymają nielimitowane SMS-y i MMS-y, nieograniczony dostęp do Facebooka oraz pakiet internetowy o wielkości 10 GB. Ofertę można rozszerzyć o nielimitowane rozmowy na komórki i telefony stacjonarne za 19,99 zł miesięcznie.

Tyle samo wynosi opłata za usługę nielimitowanego dostępu do Internetu.

Jednak należy pamiętać, że przez pierwsze trzy miesiące korzystania z usługi nie będzie ona pobierana. Oznacza to, że maksymalna opłata miesięczna w tej ofercie będzie wynosić 49,98 zł przez pierwsze 3 miesiące, a po tym czasie w cenie 69,97 zł. Jest to cena porównywalna z abonamentem Play Formuła Smartfon Unlimited w najwyższej wersji, jednak jest od niej lepsza z kilku powodów.

Po pierwsze, Heyah nie wymaga podpisania umowy na czas określony, można z niej zrezygnować w dowolnym momencie.  Poza tym w Play po przekroczeniu limitu danych prędkość transmisji spada do 1 Mb/s. Jak na lejek jest to wartość bardziej niż satysfakcjonująca i umożliwia między innymi na korzystanie ze strumieniowania muzyki, jednak Heyah w ogóle nie przewiduje stosowania tego typu ograniczeń. To się chwali.

Pytanie tylko, czy abonament ten będzie tak działał w praktyce? W końcu operator musi jakoś odłączyć od Internetu osoby, które z telefonu zrobią swój domowy router. Wygląda na to, że Internet będzie ograniczony wyłącznie do użytku w telefonie komórkowym. Mówi o tym czwarty punkt regulaminu:

Zaś punkt piętnasty mówi o konsekwencjach związanych z niezastosowaniem się do powyższych ograniczeń:

Taryfa Play ma dwie przewagi nad dzisiaj zaprezentowaną ofertą.

REKLAMA

W jej ramach można tworzyć hotspoty, czyli udostępniać Internet do innych urządzeń oraz dostępne są pakiety roamingowe. Podejrzewam jednak, że nie są one potrzebne zdecydowanej większości użytkowników. Dlatego dla większości klientów to oferta Heyah będzie najbardziej opłacalna.  Z nowej usługi mogą skorzystać nie tylko nowi, ale też aktualni użytkownicy pakietu Smart XL, wpisując w swoich smartfonach odpowiednie kody:

  • Nielimitowany internet - *140*797# (oraz przycisk nawiązania połączenia)
  • Nielimitowane połączenia - *140*798# (oraz przycisk nawiązania połączenia)
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA