REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dzisiejsze Doodle spodoba się fanom Godzilli

Google znów będzie odpowiedzialne za przetracenie przez ludzkość mnóstwa roboczogodzin. Na stronie głównej wyszukiwarki pojawiła się nowa gra internetowa upamiętniająca Eiji'a Tsuburaya. Dla użytkowników to szansa nie tylko na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków, ale też okazja by przyjrzeć się tej postaci.

07.07.2015
12:55
Dzisiejsze Doodle spodoba się fanom Godzilli
REKLAMA
REKLAMA

Doodle od Google to stara jak świat tradycja polegająca na podmianie logo najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Często trafiają tam tematyczne obrazki, które mają upamiętnić jakieś zdarzenie lub osobę. Czasem twórcy doodle’i mają jednak więcej inwencji i robią proste multimedialne widżety.

google-doodle-godzilla-1

Dzisiaj na stronie głównej Google pojawiła się prosta gra webowa, chociaż określenie gra jest tutaj nieco na wyrost. Zadaniem gracza jest wykonanie kilku prostych czynności za pomocą myszy. Musi wybudować budynek, pomóc potworowi zjeść statki powietrzne, oświetlić plan zdjęciowy…

Wszystko to związane jest z upamiętnieniem Eiji'a Tsuburaya, czyli reżysera filmowego odpowiedzialnego za ikoniczne potwory świata filmu. To właśnie ten człowiek dał nam Godzillę, czyli olbrzymiego jaszczura, który w zależności od interpretacji niszczy ludzkie miasta lub pomaga zwalczać jeszcze gorsze maszkary.

Po wypełnieniu dziesięciu prostych zadań nawiązujących do kina i potworów, użytkownicy wyszukiwarki Google trafiają na stronę wyników wyszukiwania, gdzie mogą poczytać o legendarnym już twórcy. Data jest oczywiście nieprzypadkowa, ponieważ dzisiaj przypada 114 rocznica urodzin tego reżysera i specjalisty od efektów specjalnych.

REKLAMA

Eiji Tsuburaa urodził się 7 lipca 1901 roku w mieście Sukagawa (Prefektura Fukushima, Japonia) i zmarł 25 stycznia 1970 w Itō (Prefektura Shizuoka). Jego spuścizna żyje nadal, Godzilla co kilka lat wraca na ekrany kin w kolejnej interpretacji, a dzisiejsze Google Doodle upamiętniło tego twórcę.

* Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA