Tech  / News

Graczu i widzu, YouTube na ciebie czeka! Oto nowa aplikacja YouTube Gaming

Wyścig po Twitcha wygrał Amazon, który zagrał na nosie Google’owi i kupił najpopularniejszy serwis gamingowy. Nie oznacza to jednak, że Google ma zamiar się poddać! Let’s playerzy są widocznie bardzo łakomym kąskiem, bo specjalnie dla nich powstała nowa aplikacja o wymownej nazwie YouTube Gaming.

YouTube Gaming to nowy serwis przeznaczona specjalnie dla graczy. Będzie to baza tytułów, która na początku obejmie około. 25 tys. gier. Każdy z nich będzie miała w aplikacji własną stronę, która będzie niejako hubem gromadzącym wszystkie materiały wideo dotyczące danej gry.

Gry niczym kanały na YouTube

Gracze i widzowie na poszczególnych stronach znajdą zarówno zapowiedzi, oficjalne gameplaye, jak też fanowskie produkcje. Nie zabraknie nawet filmów streamowanych na żywo, w których let’s playerzy będą zabawiać swoją publiczność. Strumieniowanie rozgrywki na żywo ma być najważniejszą cechą serwisu, którą zobaczymy tuż po włączeniu aplikacji. YouTube umożliwi graczom strumieniowanie materiałów z klatkarzem 60 fps.

Game-Page_Desktop.0

Ulubione gry będzie można śledzić. Mechanizm będzie działał podobnie do subskrypcji kanałów na YouTube. Co więcej, YouTube znając twoje preferencje,będzie mógł podpowiadać ci tytuły, które najprawdopodobniej wpiszą się w twój gust.

Dotychczas YouTube nie miał własnej platformy poświęconej graczom. Nic dziwnego, że ci odpływali do konkurencyjnego Twitcha, który ma bardziej przyjazne twórcom zasady. Mimo to, na YouTube’ie znajdziemy prawdziwe gwiazdy gamingu, jak chociażby PewDiePie, który jest jednym z najpopularniejszych YouTuberów. Nawet na polskim podwórku mamy kilka gwiazd mających całe rzesze oddanych duszyczek.

Nowa usługa YouTube Gaming zadebiutuje tego lata, a początkowo będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Z serwisu będzie można korzystać w formie aplikacji mobilnych na smartfony i tablety, jak również w wersji webowej, na komputerze.

Kids, Gaming - co dalej?

Swoją drogą, YouTube Gaming to kolejna po YouTube Kids odsłona serwisu, skierowana do konkretnej grupy widzów. Czy to nowa strategia najpopularniejszego w Internecie serwisu z filmami? Kto wie, być może kolejnym krokiem będzie YouTube Fun, lub YouTube Beauty. Tak czy inaczej, serwis YT Gaming zapowiada się na świetną kopalnię materiałów dla wszystkich fanów gier.

Aktualizacja - Twitch nie śpi

YouTube utworzył na Twitterze nowe konto @YouTubeGaming, gdzie będzie zamieszczał wszystkie nowości dotyczące otwarcia nowej platformy. Pierwszy tweet doczekał się błyskawicznej reakcji głównego oponenta, czyli Twitcha. Sami zobaczcie, jak Twitch "rozprawia" się z gamingową usługą od Google:

Twitch ironicznie powitał "tego drugiego", a przy okazji wbił szpilkę robiąc aluzję do Google+, czyli serwisu, który Google'owi nie wyszedł. Na dokładkę we wpisie pojawił się hashtag #kappa, który na Twitchu oznacza sarkazm. Świetne i szybka reakcja! Czekamy teraz na odbicie piłeczki przez Google.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst