Oprogramowanie  / News

Odbierz Windowsa 10 za darmo. AKTUALIZACJA: Microsoft się wycofuje...

339 interakcji
dołącz do dyskusji

Gabriel Aul z Microsoftu właśnie potwierdził, że każdy zarejestrowany tester Windowsa 10 dostanie finalną wersję za darmo!

Od dawna wiemy już, kto dostanie aktualizację do Windowsa 10 za darmo. Będą to klienci firmowi posiadający wykupioną usługę Software Assurance oraz wszyscy użytkownicy indywidualni posiadający odpowiednią wersję Windowsa. Bezpłatna aktualizacja dotyczy wyłącznie dwóch wersji systemu Windows: Windows 7 oraz Windows 8.1 (użytkownicy Windows 8 muszą najpierw bezpłatnie zaktualizować system do Windows 8.1). Posiadacze siódemki i ósemki mają czas na wykonanie aktualizacji do 29 lipca 2016 roku. Po tym czasie Microsoft zapewne będzie pobierał odpowiednią opłatę za aktualizację systemu do wyższej wersji.

Aktualizacja będzie też możliwa z Windowsa 10 Technical Preview, choć do tej pory wiedzieliśmy, że będzie konieczne zapewnienie licencji z wersji Windows 7 lub Windows 8.1. Teraz wiemy już więcej. Z Informacji na blogu Microsoftu oraz rozmowy Gabriela Aula z Tomem Warrenem, redaktorem The Verge, na Twitterze wynika, że licencję na Windowsa 10 otrzymają za darmo również zarejestrowani testerzy (Insiderzy) Windowsa 10.

Konieczne jest tylko zalogowanie się z aktualnie dostarczanej przez Microsoft wersji builda Windowsa 10 do Konta Microsoft, a firma przypisze do niego licencję. Jeśli użytkownik wystąpi z programu dla Insiderów, zachowa przypisaną mu licencję na Windows 10.

AKTUALIZACJA: Microsoft wycofał się z tej decyzji i zmienił wpis na blogu, który dotyczył informacji o Windowsie 10 dla testerów. Do sprawy wrócimy niebawem na Spider's Web.

Czytaj więcej o aktualizacji:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst