REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Oprogramowanie

Znamy oficjalną datę premiery Windows 10!

Windows 10 miał się ukazać „latem”, jednak to dość mało precyzyjnie określony termin. Wycieków było wiele, wiele z nich się wykluczało, a dywagacjom nie było końca. W końcu Microsoft postanowił uciąć wszelkie plotki.

Znamy oficjalną datę premiery Windows 10!
REKLAMA
144 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Microsoft ogłosił, że od 29 lipca Windows 10 będzie dostępny na 190 rynkach, jako bezpłatna aktualizacja systemów Windows 7 oraz Windows 8.1. Użytkownicy indywidualni mają rok, aby skorzystać z bezpłatnej aktualizacji. Kiedy urządzenie rozpocznie pracę z Windows 10, Microsoft zapewni mu bieżące aktualizacje funkcjonalne przez cały okres jego eksploatacji bez żadnych dodatkowych kosztów.

REKLAMA

Już teraz użytkownikom Windows zaczynają pojawiać się powiadomienia o rychłej dostępności nowego systemu i możliwości zapisania się do newslettera, który nas powiadomi o dostępności aktualizacji, kiedy ta będzie już na serwerach Windows Update.

A co z tymi, którzy sami składają swoje komputery i nie mają wcześniejszej wersji Windows? Microsoft na razie nie podaje cen oficjalnie, ale zaczynają robić to sklepy (choć te mogą same szacować, bez wiedzy od giganta z Redmond). Według NewEgg.com, Windows 10 Home ma kosztować 110 dolarów, zaś Windows 10 Pro 150 dolarów.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA