Oprogramowanie  / News

Znamy oficjalną datę premiery Windows 10!

144 interakcji
dołącz do dyskusji

Windows 10 miał się ukazać „latem”, jednak to dość mało precyzyjnie określony termin. Wycieków było wiele, wiele z nich się wykluczało, a dywagacjom nie było końca. W końcu Microsoft postanowił uciąć wszelkie plotki.

Microsoft ogłosił, że od 29 lipca Windows 10 będzie dostępny na 190 rynkach, jako bezpłatna aktualizacja systemów Windows 7 oraz Windows 8.1. Użytkownicy indywidualni mają rok, aby skorzystać z bezpłatnej aktualizacji. Kiedy urządzenie rozpocznie pracę z Windows 10, Microsoft zapewni mu bieżące aktualizacje funkcjonalne przez cały okres jego eksploatacji bez żadnych dodatkowych kosztów.

Już teraz użytkownikom Windows zaczynają pojawiać się powiadomienia o rychłej dostępności nowego systemu i możliwości zapisania się do newslettera, który nas powiadomi o dostępności aktualizacji, kiedy ta będzie już na serwerach Windows Update.

A co z tymi, którzy sami składają swoje komputery i nie mają wcześniejszej wersji Windows? Microsoft na razie nie podaje cen oficjalnie, ale zaczynają robić to sklepy (choć te mogą same szacować, bez wiedzy od giganta z Redmond). Według NewEgg.com, Windows 10 Home ma kosztować 110 dolarów, zaś Windows 10 Pro 150 dolarów.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst