Tech  / News

Na rynek trafia kolejny smartfon z Ubuntu. Od jutra możesz go kupić

Picture of the author

Po zaprezentowaniu BQ Aquaris E4.5, przyszedł czas na pokazanie kolejnego smartfonu z systemem Ubuntu. Wątpliwe jednak, by zdobył większą popularność.

Jest nim Meizu MX4. Uważacie, że to nie nowość? Słusznie, ten telefon pojawił się już w zeszłym roku. Był jednak wyposażony w system Android. Równolegle na rynku miała też trafić wersja tego smartfonu wyposażona w system Ubuntu. Ostatecznie jednak znacznie się opóźniła i trafiła do chińskich deweloperów dopiero w maju.

Teraz smartfon trafia też do Europy, ale do jego kupna konieczne jest zaproszenie. Canonical i Meizu nie powiedziały, ile smartfonów będzie dostępnych każdego dnia, więc trzeba wejść na stronę internetową urządzenia i samemu przekonać się o swoim szczęściu.

Meizu MX4 Ubuntu Edition jest wyposażony w 5,36-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor MediaTek 6595, 2 GB RAM oraz akumulator o pojemności 3100 mAh. Oprócz tego ma dwa aparaty o rozdzielczościach 20,7 i 5 Megapikseli. Jest to zatem porządny sprzęt ze średniej półki.

Jego sukces może zaprzepaścić cena, która wynosi aż 299 euro. W tej cenie dostępnych jest wiele zeszłorocznych flagowców, które mogą być bardziej interesujące dla klientów. Oprócz tego nie ma co się oszukiwać - Ubuntu na smartfonach to nisza, która zainteresuje niewielu. Zdaje się to akceptować też Canonical, który premierę nowego telefonu nazwał tylko “przygodą”.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst