REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Posiadacze Windows Phone mogą teraz odpowiedzieć na jedno trudne pytanie. Albo cały zestaw

Czego oczekujemy od gier mobilnych? Przede wszystkim prostoty, zabicia czasu i wciągającej, uzależniającej wręcz rozgrywki. A jeśli można połączyć przyjemne z pożytecznym? Zabijać czas aplikacją, która bawi ucząc i uczy bawiąc? Taki właśnie jest QuizUp, który w końcu trafił na Windows Phone i Windowsa 8.1.

Posiadacze Windows Phone mogą teraz odpowiedzieć na jedno trudne pytanie. Albo cały zestaw
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejszej aplikacji tego typu zajęło raptem... dwa lata, żeby dotrzeć z iOS na mobilne okienka. Tym razem nie można jednak narzekać, ponieważ nawet użytkownicy Androida musieli czekać rok od pierwotnej premiery QuizUp, a ten w dodatku przeszedł w międzyczasie sporą przemianę - z wielu odrębnych mini gier, do jednego, wielkiego wyzwania.

W dodatku połączonego z ciekawie prezentującą się platformą a'la społecznościową.

Dla tych, którzy (podobnie jak ja do wczoraj) nie należą jeszcze do ponad 20 milionów użytkowników QuizUp, tłumaczę, iż w telegraficznym skrócie jest to gra polegająca na rozwiązywaniu trywialnych zadań.

Proste pytanie, cztery możliwe odpowiedzi, 10 sekund na jej udzielenie. Nic skomplikowanego.

quizup-wp2

Dołączając do QuizUp wybieramy wstępnie interesujące nas kategorie, lecz w każdej chwili możemy spróbować swoich sił w jednej z dostępnych 680 dziedzin. Znajdziemy tu zagadnienia od wiedzy ogólnej, geografii, flag świata czy marek samochodów, aż po quizy dotyczące konkretnych artystów, pojedynczych filmów lub książek. Wybór jest ogromny.

W bazie danych aplikacji jest obecnie ponad 600 tys. pytań, więc nie powinniśmy narzekać na powtarzające się zadania.

Największą siłą QuizUpu jest jednak gamifikacja tej zabawy. Każdy Quiz to pojedynek z innym, żywym graczem. Odpowiadając na pytania jesteśmy punktowani, a jeśli obaj gracze odpowiedzą w bardzo zbliżonym czasie, więcej punktów zdobywa ten, który był szybszy. Rozgrywamy siedem rund, w tym jedną bonusową, punktowaną podwójnie.

Do tego dochodzi mnóstwo dodatkowych wyróżników, które wpływają na zbierane przez nas punkty doświadczenia i "levelowanie" w każdej z dziedzin. Taki system jest niebywale uzależniający, momentalnie wywołując syndrom jeszcze jednej tury.

quizup-wp1

Kolejnym aspektem wyróżniającym QuizUp na tle konkurencji jest społeczność graczy, zbudowana dookoła aplikacji. Możemy budować bazę znajomych, mamy też coś w rodzaju tablicy na Facebooku, gdzie ustawicznie pojawiają się wpisy użytkowników z całego świata, o przeróżnych zainteresowaniach.

O ile sama gra jest świetna i skutecznie łączy przyjemne z pożytecznym, to mam kilka uwag odnośnie samego jej działania na nowej platformie. Na mojej Lumii 1320 aplikacja dość często sama z siebie się zamyka, kilka razy zdarzyło się jej także zawiesić w środku meczu. Średnio raz na trzy próby nie działa także menu ustawień.

Są to bolączki wieku dziecięcego, tak wiem, ale mimo wszystko twórcy mieli dość czasu, aby dopracować aplikację przed wypuszczeniem jej na nowy rynek. Takie błędy nie powinny się więc pojawiać.

REKLAMA

Oprócz tego mogę jednak tylko polecić QuizUp, niestety wyłącznie tym, którzy nie mają problemu z językiem angielskim, gdyż w grze brakuje polskiej lokalizacji.

Jeśli to jednak nie jest przeszkodą, to warto zanurzyć się w świat quizów na Windows Phone, Windowsie 8.1 i innych platformach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA