REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Poznajcie Videopoint. Miejsce, do którego powinien zajrzeć każdy informatyk i grafik

Jeśli lubisz zdobywać wiedzę przez Internet, Grupa Helion szykuje dla ciebie ciekawą nowość. Lada moment ruszy nowy serwis Videopoint.pl, w którym można będzie znaleźć szkolenia i kursy w formie warsztatów wideo. W serwisie znajdziemy materiały dotyczące m.in. programowania, grafiki i projektowania.

Poznajcie Videopoint. Miejsce, do którego powinien zajrzeć każdy informatyk i grafik
REKLAMA
REKLAMA

Grupa Helion za wzór swojej działalności stawia Ebookpoint.pl. Ten internetowy sklep z e-bookami, jako jeden z pierwszych całkowicie zrezygnował z zabezpieczeń DRM i oferował książki w wielu formatach, w tym ePub, Mobi i PDF. Dziś po DRM słuch już niemal zaginął, a wydania e-booków pojawiające się równolegle z wydaniami papierowymi są standardem. W księgarniach Grupy Helion (helion.pl, onepress.pl, sensus.pl, ebookpoint.pl, bezdroza.pl) aż 60% sprzedawanych książek to e-booki.

Już we wtorek wystartuje nowy projekt – Videopoint.pl

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy ma być nowa platforma Videopoint.pl, skierowana do polskich inżynierów i informatyków. Będzie to serwis zawierający kursy wideo z różnych dziedzin. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie e-learningiem, czyli zdobywaniem specjalistycznej wiedzy w domu, korzystając z dobrodziejstw Internetu.

videopoint-pl

Kursy wideo w Videopoint.pl mają być tworzone przez specjalistów z danych branż. Filmowe warsztaty mają umożliwić zdobycie praktycznych umiejętności, ale serwis skupia się również na budowaniu fundamentów wiedzy, czyli na teorii. Użytkownicy zobaczą nie tylko, jak wykonać daną czynność, ale też dlaczego działa ona w taki, a nie inny sposób.

Każdy uczestnik filmowych kursów otrzyma w cenie szkolenia e-booka powiązanego tematycznie z tematem szkolenia. Będzie on wybrany spośród najpopularniejszych książek z danej tematyki, które są dostępne w serwisach grupy Helion.

Każdy kurs wideo składa się z części. Dostęp do pełnego kursu jest płatny, ale kilka pierwszych lekcji każdego szkolenia jest odkodowane, a więc można je obejrzeć za darmo. To dobry sposób na to, by zweryfikować poziom kursu. Od strony zaplecza, kursy są wyświetlane za pomocą playera HTML5, by być kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami, także tymi mobilnymi.

Serwis ruszy już w najbliższy wtorek, 16. czerwca, ale my mogliśmy go sprawdzić już dziś

Jeśli jesteś zainteresowany serwisem, już dziś możesz śledzić ciekawą kampanię na stronie obierzkurs.pl. Twórcy serwisu obiecują, że pojawi się tam kilka niespodzianek.

videopoint
REKLAMA

My mogliśmy zobaczyć Videopoint.pl już teraz. Serwis zapowiada się naprawdę dobrze, a baza materiałów już teraz robi wrażenie. Przede wszystkim, w serwisie znajdziemy kilka głównych kategorii, takich jak programowanie, webmasterstwo, urządzenia mobilne, Office, grafika/wideo/CAX, elektronika i systemy operacyjne. W każdej znajdziemy po kilkanaście kursów. Dla przykładu, w dziale grafiki znajdują się szkolenia z Adobe InDesign, AutoCADa, 3ds Max, Photoshopa, czy Cinemy 4D.

Ceny pojedynczych kursów wahają się od ok. 50 do 80 zł, choć widać, że Videopoint.pl szykuje dużo promocji oraz pakietów obniżających cenę szkoleń. W serwisie pojawi się także program program lojalnościowy "zbieraj punkty KADR". Pozostaje czekać do wtorku i liczyć na to, że beza materiałów i tematów będzie jeszcze szersza.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA