REKLAMA

Awaria Plusa - nie można ani zasilić konta, ani skorzystać z usług sieci (AKTUALIZACJA)

Użytkownicy Plusa zgłaszają szereg problemów z działaniem Sieci. Wygląda na to, że operator ma jakieś większe problemy ze swoją infrastrukturą.

23.06.2015 08.30
Awaria Plusa - nie działa sieć, nie można dzwonić i SMS-ować
REKLAMA
REKLAMA

Problem z doładowaniem konta w Plusie

Użytkownicy sieci Plus zgłaszają problemy z zasileniem konta. Nie działają ani doładowania przez konto bankowe, ani przez kupony prepaid kupowane np. w kioskach. Przy próbie doładowania telekodem sieć zwraca informacje o niepoprawnych numerze kodu.

Po wpisaniu kodu doładowującego system zwraca komunikat: "Twoje zlecenie jest przetwarzane",a chwilę później przychodzi SMS o treści: "Billing system not available" - zgłasza jedna z klientek sieci, na Facebooku operatora.

Zaobserwowano również problemy z działaniem funkcji tzw. krótkich kodów pozwalających m.in. na sprawdzenie stanu konta.

Awaria Plusa - nie da się dzwonić i pisać

Wiele osób sygnalizuje problemy z wykonywaniem połączeń głosowych oraz wysyłaniem wiadomości SMS. Niektórzy zgłaszają, że wiadomości wysyłane są dopiero po kilkukrotnej próbie.

Pojawiają się też głosy, że w ciągu dnia wystąpiły w Plusie kilkukrotne przerwy w działaniu internetu mobilnego.

Pierwsze sygnały zaczęły napływać wczoraj (tj. poniedziałek) w godzinach wieczornych, obecnie liczba zgłoszeń rośnie lawinowo, a sieć jeszcze nie skomentowała sprawy.

Awaria nie dotyczy całego kraju, są rejony, z których zgłaszają się do nas użytkownicy sygnalizujący, że u nich wszystko działa. Próbujemy dowiedzieć się czegoś więcej.

AKTUALIZACJA:

Spider's Web podał informacje o problemach z SMS-ami i połączeniami głosowymi na podstawie licznych zgłoszeń na Facebooku Plusa. Użytkownicy pisali:

Podobnych zgłoszeń sugerujących awarię sieci zaobserwowaliśmy wczoraj więcej. Zacytowaliśmy tylko wybrane.

REKLAMA

Uwaga: Wpis został opublikowany wczoraj (tj. 22.06.2015r.), a dzisiaj został zaktualizowany, stąd różnica w dacie.

* Zdjęcie: Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA