REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Operatorzy
  3. Tech

Awaria Plusa - nie można ani zasilić konta, ani skorzystać z usług sieci (AKTUALIZACJA)

Użytkownicy Plusa zgłaszają szereg problemów z działaniem Sieci. Wygląda na to, że operator ma jakieś większe problemy ze swoją infrastrukturą.

Awaria Plusa - nie działa sieć, nie można dzwonić i SMS-ować
REKLAMA
REKLAMA

Problem z doładowaniem konta w Plusie

Użytkownicy sieci Plus zgłaszają problemy z zasileniem konta. Nie działają ani doładowania przez konto bankowe, ani przez kupony prepaid kupowane np. w kioskach. Przy próbie doładowania telekodem sieć zwraca informacje o niepoprawnych numerze kodu.

Po wpisaniu kodu doładowującego system zwraca komunikat: "Twoje zlecenie jest przetwarzane",a chwilę później przychodzi SMS o treści: "Billing system not available" - zgłasza jedna z klientek sieci, na Facebooku operatora.

Zaobserwowano również problemy z działaniem funkcji tzw. krótkich kodów pozwalających m.in. na sprawdzenie stanu konta.

Awaria Plusa - nie da się dzwonić i pisać

Wiele osób sygnalizuje problemy z wykonywaniem połączeń głosowych oraz wysyłaniem wiadomości SMS. Niektórzy zgłaszają, że wiadomości wysyłane są dopiero po kilkukrotnej próbie.

Pojawiają się też głosy, że w ciągu dnia wystąpiły w Plusie kilkukrotne przerwy w działaniu internetu mobilnego.

Pierwsze sygnały zaczęły napływać wczoraj (tj. poniedziałek) w godzinach wieczornych, obecnie liczba zgłoszeń rośnie lawinowo, a sieć jeszcze nie skomentowała sprawy.

Awaria nie dotyczy całego kraju, są rejony, z których zgłaszają się do nas użytkownicy sygnalizujący, że u nich wszystko działa. Próbujemy dowiedzieć się czegoś więcej.

AKTUALIZACJA:

Przez chwilę były drobne problemy i wymagało to restartu aplikacji (na jednym nodzie). Całość trwała ok. 15 min i mogły wtedy być problemy z MMS, ale cały czas BYŁY POLACZENIA GLOSOWE I SMS - tłumaczy w rozmowie ze Spider's Web Arkadiusz Majewski z Polkomtela.

Spider's Web podał informacje o problemach z SMS-ami i połączeniami głosowymi na podstawie licznych zgłoszeń na Facebooku Plusa. Użytkownicy pisali:

Nie mogę dzwonić, pisać smsów, odbierać połączeń, generalnie mnie nie ma!! Co zamierzacie zrobić z tym, że kolejny raz odcinacie ludzi od świata? - zgłosiła Klaudia.

Co się dzieje z siecią ? nie mogę nigdzie zadzwonić, wyskakuje komunikat ze rozmowa niedostępna, pomimo ze mam cały zasięg - sygnalizowała problem Paulina.

Czy są jakieś problemy w plusie? Nie mogę nigdzie wysłać sms-a ani wykonać połączenia? - dopytywał Marcin.

Czemu nie mam znowu zasięgu 3 G na telefonie? Co się z wami znowu dzieję? - pytała Angelika.

Podobnych zgłoszeń sugerujących awarię sieci zaobserwowaliśmy wczoraj więcej. Zacytowaliśmy tylko wybrane.

REKLAMA

Uwaga: Wpis został opublikowany wczoraj (tj. 22.06.2015r.), a dzisiaj został zaktualizowany, stąd różnica w dacie.

* Zdjęcie: Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA