Tech  / News

A więc tak wygląda nowy OneDrive

Na naszych Kontach Microsoft już pojawiła się nowa wersja interfejsu webowego OneDrive’a, bardziej spójna z interfejsem Windows 10. Zmiany wykraczają dużo poza zwykłe podrasowanie kolorków i ikonek.

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział wprowadzenie nowego interfejsu OneDrive’a, ale dopiero teraz jest ona masowo wdrażana. Usługa została gruntownie przeprojektowana i jest wykonana metodą responsive web design, co wpisuje się idealnie w microsoftową mantrę „uniwersalnych aplikacji”.

onedrive

Wystarczy spojrzeć na stronę główną usługi. Wizualnie zmieniło się właściwie wszystko, choć z drugiej strony użytkownicy przyzwyczajeni do starego wyglądu nie powinni czuć się zagubieni. Nowo zaprojektowana siatka funkcji nie tylko jest bardziej spójna z Windows 10, ale również umożliwiła wdrożenie wyżej wspomnianego RWD w praktyce.

Zmieniono również schemat kolorystyczny OneDrive’a oraz typografię, choć oczywiście ta pozostała w rodzinie fontów Segoe.

devices

Nie wprowadzono żadnych nowych funkcji do usługi. Tym razem skupiono się wyłącznie na webowym interfejsie. Teraz OneDrive w przeglądarce wygląda i zachowuje się jak każda inna aplikacja dla Windows 10. Z tą różnicą, że możemy ją uruchomić na praktycznie dowolnym systemie operacyjnym.

Ten sam interfejs ma „jeszcze w tym roku” trafić do usługi OneDrive dla Firm.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst