REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Dzięki temu polskiemu serwisowi dostawcy prądu będą bili się o ciebie i twoje pieniądze. A ty zapłacisz mniej

Jesteśmy na InfoShare, gdzie m.in. trwa prezentacja startupów z Polski i zagranicy. Spotkałem tutaj Danutę Staniszewską, prezes zarządu OgarniamPrad.pl. Serwis kusi Polaków obniżkami cen prądu, a oszczędności są realne, dlatego warto się nim zainteresować.

Dzięki temu polskiemu serwisowi dostawcy prądu będą bili się o ciebie i twoje pieniądze. A ty zapłacisz mniej
REKLAMA
REKLAMA

Platforma OgarniamPrad.pl pozwala użytkownikom na rejestrację w systemie i stworzenie własnego profilu, który będzie zawierał informacje dotyczące sposobu zużycia prądu, ilości potrzebnej energii oraz tego, w jakich godzinach jest największe zużycie.

Serwis zbiera użytkowników w grupy i wystawia wirtualne oferty na licytacje. W licytacjach biorą udział dostawcy prądu, którzy walczą o klientów. Licytacja zaczyna się od najwyższej kwoty jaką gotowi są zapłacić klienci za energię elektryczną. Firmy licytują "w dół"  dając tym samym lepsze oferty. Wygrywa ten kto jest gotowy sprzedać prąd po najniższej cenie.

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to oszczędności nie są powalające, że względu na odgórną regulację stawek. Mimo tego klienci mogą oszczędzić między 2,5% a 11,5%.

Wartości te mogą mieć realne znaczenie np. we wspólnotach mieszkaniowych. Jeśli pojedynczy użytkownik oszczędzi na prądzie między 50 a 250 zł (takie oszczędności w skali roku są możliwe) to patrząc przez pryzmat większej wspólnoty lub innej społeczności, oszczędność może przybrać wymiar dużej kwoty, którą pozwoli np. na remont dachu, powiększenie parkingu lub budowę placu zabaw.

Jeszcze więcej oszczędzić mogą firmy, których zużycie energii jest na wysokim poziomie.

Wylicytowane ceny w pierwszej naszej aukcji, dla taryfy C12a, dla stref szczytowej i pozaszczytowej na 2015 rok, były niższe o 29,8% od cen z roku 2014 -  mówi nam Adam Kuśmierczyk, Ogarniamprad.pl

W przypadku odbiorców firmowych nie ma odgórnych regulacji stawek, dlatego oszczędności mogą być znacznie większe. Rekordowa obniżka cen energii elektrycznej w serwisie OgarniamPrad.pl wyniosła niemal 40%.

Procentowa zmiana wysokości rachunków wyniosła maksymalnie 39%. Oszczędności na rachunkach za prąd w skali miesiąca wyniosły 1428,47 złotych (najwyższa osiągnięta wartość dla klienta). Oszczędność na rachunkach w skali nowej umowy wyniosły maksymalnie 16773,06  - mówi nam Adam Kuśmierczyk, Ogarniamprad.pl

Serwis OgarniamPrad.pl pomaga użytkownikom w formalnościach związanych ze zmianą dostawcy energii elektrycznej. Platforma współpracuje z dostawcami z różnych krajów Europy, którzy szukają klientów na rynku polskim. Gracze ci są bardziej otwarci na negocjacje cenowe, a jakość świadczonych przez nie usług nie ustępuje firmom, u których Polacy zwykli kupować prąd.

REKLAMA

W sumie oszczędności na rachunkach klientów, uczestników aukcji w latach 2015-2016 wynoszą na dziś 287972,12 zł. -  mówi nam Adam Kuśmierczyk, Ogarniamprad.pl

Serwis OgarniamPrad.pl wystartował jesienią 2014 roku i ma w planach jeszcze kilka pomysłów związanych z popularyzacją nie tylko tańszych dostawców energii, ale również alternatywnych źródeł ich pozyskiwania. Będziemy mu się jeszcze przyglądać.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA