REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Office dla Androida w końcu może stać się podstawowym narzędziem pracy

Pełny i stabilny pakiet Office do urządzeń z systemem Android wreszcie zadebiutował. Microsoft zakończył betatesty zestawi aplikacji biurowych, a ich stabilne wydania mogą pobrać teraz wszyscy chętni. Dzięki temu z oficjalnego Worda, Excela i PowerPointa można korzystać teraz nie tylko na tabletach, ale też na smartfonie.

Office dla Androida w końcu może stać się podstawowym narzędziem pracy
REKLAMA
REKLAMA

Przez wiele lat Microsoft ignorował Androida, a użytkownicy zainteresowani edycją plików stworzonych w pakiecie Office musieli szukać odpowiednich, alternatywnych aplikacji dla siebie. Powstało wiele świetnych mobilnych pakietów biurowych, które pozwalały na tworzenie i edycję dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych.

Po nieudanej próbie wywalczenia dla siebie części rynku mobilnego i porażce sprzedażowej Windows Phone firma Satyi Nadelli zmieniła strategię i skupia się na projektowaniu aplikacji klienckich swoich usług również do systemów operacyjnych konkurencji. Microsoft zdecydował się stworzyć własne aplikacje biurowe.

Użytkownicy zainteresowani mobilnym wydaniem pakietu Office mogą teraz pobierać pakiet aplikacji na swoje smartfony. Z początku Word, Excel i PowerPoint dostępne były tylko na tablety, ale teraz po miesiącu testów stabilna wersja aplikacji wspiera też smartfony.

Wraz z aktualizacją nowe wydanie pakietu Office do Androida wyposażone zostało w obsługę kolejnych chmur, które mogą służyć do przechowywania plików. Od teraz bezpośrednio z aplikacji można uzyskać dostęp również do Google Drive i Box.

REKLAMA

Pobierz:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA