REKLAMA

Xiaomi Mi Band i Windows Phone mogą być świetną parą. Wystarczy jedna aplikacja

Choć od mojej recenzji opaski Mi Band minął prawie miesiąc, do tej pory nie opisałem jednego jej aspektu, o który uporczywie się upominacie. Czas zatem nadrobić zaległości i sprawdzić, czy jednego z najtańszych akcesoriów sportowych na rynku mogą używać posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone.

02.06.2015 06.11
Xiaomi Mi Band i Windows Phone mogą być świetną parą. Wystarczy jedna aplikacja
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli jesteście zwolennikami oficjalnych rozwiązań wspieranych przez producentów sprzętu, póki co nie możecie korzystać z tandemu składającego się z opaski Mi Band i Lumii. Xiaomi co prawda coraz chętniej współpracuje z Microsoftem, czego dowodem jest chociażby planowane udostępnienie Windows 10 na smartfony chińskiej firmy, ale kafelkowej aplikacji fitnessowej jeszcze się nie doczekaliśmy. Na szczęście istnieje grupa zapaleńców, którzy na własną rękę tworzą aplikacje umożliwiające korzystanie Mi Banda także pod mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu.

Najciekawszym programem tego typu jest Bind Mi Band.

Jest on wyposażony w funkcję liczenia kroków, potrafi wyświetlić liczbę spalonych kalorii oraz ustawić alarm z możliwością inteligentnego budzenia (maksymalnie 30 minut przed czasem). Program niestety nie potrafi mierzyć jakości snu i zapisywać historii osiągnięć. Niebawem jednak ma się to zmienić, a brakujące funkcje mają się znaleźć w programie.

Jeśli chodzi o możliwości zarządzania opaską, to Bind Mi Band pozwala na sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora modułu Mi Band, jego wersji firmware’u, miejsca założenia opaski oraz koloru diod znajdujących się na opasce. Opaskę można też łatwo zlokalizować (wtedy zacznie wibrować) oraz rozłączyć z telefonem.

Warto pamiętać też, że jeśli korzystamy z nieoficjalnych programów, nasze wyniki nie są synchronizowane z kontem Xiaomi (trudno, by było inaczej, skoro nawet się do niego nie logujemy). Oznacza to, że gdy pojawi się oficjalna aplikacja od Xiaomi lub przesiądziemy się na smartfon z Androidem albo iOS-em, to dotychczasowe osiągnięcia znikną. Oczywiście jeśli nieoficjalny program wcześniej w ogóle nauczy się je gromadzić.

REKLAMA

Mimo to Mi Band jest jednym z najciekawszych tanich akcesoriów ubieralnych przeznaczonych dla posiadaczy Windows Phone’ów.

Większymi możliwościami cechuje się dostępny za grosze MyKronoz Zefit (jeśli chcecie recenzję, dajcie znać), który ma oficjalną aplikację na urządzenia z Windows Phone. Jednak jest on nieco brzydszy od Mi Band i niedokładnie liczy kroki. Jak widać, oba gadżety mają swoje plusy i minusy, dlatego przed wydaniem pieniędzy należy chwilę zastanowić się, na których cechach fitnessowej opaski nam bardziej zależy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA