Sprzęt  / News

Od lipca wybór taniego smartfona może być jeszcze łatwiejszy. Poznajcie Lumię 540 Dual SIM

133 interakcji
dołącz do dyskusji

Do sprzedaży w Polsce trafi nowy smartfon z systemem Windows Phone. Jak zwykle w ostatnich miesiącach oferta Microsoftu rozszerzyła się o urządzenie z niskiej półki cenowej. Lumia 540 w wariancie Dual SIM pojawi się w sprzedaży już niedługo.

Już w lipcu w polskiej dystrybucji pojawi się nowy smartfon Microsoftu. To kolejny telefon z systemem Windows Phone z tej niskiej półki cenowej. W tym segmencie firma z Redmond ma już silną pozycją i kolejny model ma ją umocnić.

lumia-540-dual-sim-3

Lumia 540 to telefon typu Dual SIM, który podobnie jak wiele innych modeli pozwoli korzystać z dwóch numerów telefonu w jednym urządzeniu jednocześnie. Urządzenie wyposażone zostało w ekran o przekątnej długości 5 cali i rozdzielczości 720p.

W obudowie znalazło się miejsce na dwa aparaty fotograficzne. Główny z LED-em robi zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli. Szerokokątna kamerka do wideorozmów pozwala na zdjęcia selfie o rozdzielczości aż 5 megapikseli - oby tylko rozmiar poszedł w parze z jakością.

lumia-540-dual-sim-1

W telefonie znalazł się też czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, a bardzo dobrą wiadomością jest wykorzystanie w urządzeniu tej klasy aż 1 GB RAM. Patrząc na specyfikację cena urządzenia jest bardzo atrakcyjna. Lumia 540 Dual SIM została wyceniona na 579 zł.

Smartfon zadebiutuje w lipcu pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1, ale producent już teraz obiecuje aktualizację do Windows 10 w przyszłości. To dobry znak i pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie ona znacząco opóźniona względem oficjalnej premiery tego systemu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst