REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Wystarczy mała aplikacja, żeby komputer podłączony do telewizora w końcu miał sens

Jednym z największych problemów komputerów podłączanych do telewizora jest sposób sterowania nimi. Tradycyjny zestaw składający się z klawiatury i myszy nie sprawdza się na kanapie, zaś podłączony bezprzewodowo pad nie pozwala na wygodne wprowadzanie tekstu. Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest klawiatura z wbudowanym touchpadem, jednak zauważalnie zwiększa on koszt miniaturowego komputera.

Wystarczy mała aplikacja, żeby komputer podłączony do telewizora w końcu miał sens
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się jednak, że problem ten może rozwiązać odpowiednia aplikacja. Intel wydał program Remote Keyboard, dzięki któremu każdy smartfon lub tablet z systemem Android będzie mógł pełnić rolę klawiatury i touchpada. By go wypróbować, powinniście wejść do sklepu Google Play i zainstalować na smartfonie lub tablecie Intel Remote Keyboard. Następnie konieczne jest wejście pod ten adres i zainstalowanie na komputerze programu o tej samej nazwie.

Po zrobieniu tego wystarczy uruchomić aplikację na sprzęcie z systemem Android. Wówczas zostanie wyświetlona lista kompatybilnych komputerów znajdujących się w tej samej sieci WiFi. Po wybraniu odpowiedniej maszyny na jej ekranie pojawi się QR kod, a aplikacja mobilna będzie chciała go zeskanować. Po tej operacji oba urządzenia zostaną sparowane, a smartfon lub tablet stanie się dotykową klawiaturą lub gładzikiem umożliwiającym klikanie lewym (jeden palec) lub prawym (dwa palce) przyciskiem myszy.

Intel-Remote-Keyboard-screen-520×293

Aplikacja pozwala też na przewijanie stron internetowych (przesunięcie dwóch palców po ekranie), powiększanie i pomniejszanie różnego rodzaju obiektów (szczypnięcie) oraz obsługuje wszystkie podstawowe gesty systemu Windows 8. Oczywiście program bez problemu współpracuje też z systemami Windows 7 oraz Windows 10.

REKLAMA

Program ani razu nie zawiesił się, ani nie powodował jakichkolwiek problemów. Po wygaszeniu komórki i ponownym uruchomieniu jej aplikacja w ciągu kilku sekund łączy się z komputerem i umożliwia dalsze korzystanie z niej. Używanie Intel Remote Keyboard jest nie tylko łatwe, ale i przyjemne. Mogę z czystym sumieniem polecić ten program każdemu, kto zastanawiał się nad wygodnym sposobem sterowania pecetem podłączonym do telewizora.

Aplikacja ta to absolutne “must-have” dla posiadaczy nie tylko takich maszyn typu NUC oraz Compute Stick, które coraz większym szturmem zdobywają rynek. Powinni zainteresować się nią też ci, którzy podłączają laptop do telewizora za pomocą kabla HDMI. Zamieniając swój smartfon w pilot od niego, sterowanie z poziomu kanapy będzie znacznie łatwiejsze i wygodniejsze niż do tej pory.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA