Tech  / Relacja

ING Bank Śląski odświeża swoją aplikację mobilną. Nie bójcie się, jest jeszcze lepsza

174 interakcji
dołącz do dyskusji

We wtorkowy poranek ING Bank Śląski zorganizował konferencję prasową, na której pokazana została nowa aplikacja mobilna dla klientów korzystających z bankowości internetowej dla firm ING Business.

Na spotkaniu z dziennikarzami o nowej wersji aplikacji opowiadały cztery osoby. Spotkanie rozpoczął Piotr Utrata, rzecznik prasowy firmy. Oprócz tego na sali znalazł się manager działu produktów Adam Walendziewski, wiceprezes zarządu banku Michał Bolesławski oraz dyrektor banku w korporacyjnej sieci sprzedaży Ewa Łuniewska.

Nowa aplikacja jest częścią większych zmian w podejściu ING Banku Śląskiego do bankowości internetowej. To pierwszy krok na drodze do ułatwienia klientom wykonywania operacji mobilnych. Jak się okazuje, teraz już 20 proc. firm wśród klientów korzysta z mobilnej aplikacji ING Business, a aplikacja zarejestrowała największy przelew mobilny na kwotę ok. 70 mln zł.

Zdjęcie 02.06.2015, 10 41 40

Firma wykorzystała dwa lata doświadczeń w tym zakresie by zaprojektować aplikację od nowa. Kolejna wersja aplikacji dostępna będzie na systemy Apple iOS, Android oraz... BlackBerry OS. Wersja do iPhone'a napisana jest natywnie z myślą o smartfonach i dostosowana jest do rozdzielczości iPhone'a 6 i iPhone'a 6 Plus, wprowadzony został widżet na ekranie blokady.

Istniejąca na tabletach aplikacja nie jest priorytetem, ale nie bedzie usuwana. Będzie nowa strona internetowa banku - ta sama co na komputerach dostosowana do wielkości ekranu iPada dzięki technologii responsive web design. Użytkownik będzie miał wybór, z którego rozwiązania korzysta.

To co przyświecało projektantom nowej wersji aplikacji to maksymalna prostota i wyciagnięcie na pulpit najważniejszych akcji. Jak się okazuje, podgląd salda i podpisywanie zleceń to najczęstsze operacje, jakie wykonuje się w aplikacji. Użytkownik sam wybiera, jakie skróty chce widzieć na pulpicie głównym.

Zdjęcie 02.06.2015, 10 41 39

Aplikacje wykorzystują natywne elementy interfejsu w przypadku obu najważniejszych systemów mobilnych. Na iOS pojawia się wsparcie gestów przesunięcia po pozycji na liście w celu odkrycia nowych opcji itp. Na liście rachunków jeden ruch palcem wystarczy, żeby podejrzeć historię transakcji.

Nowa aplikacja ING Business wygląda bardzo dobrze, podobnie jak inne aplikacje od ING. To osobna produkcja od aplikacji konsumenckiej projektowana pod inny system informatyczny.

Ciekawostka: przedstawiciele ING Banku Śląskiego mają już Apple Watcha i myślą o wsparciu zegarka, mimo braku oficjalnej dystrybucji w Polsce.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst