Gry  / Relacja

E3: Oglądaj i komentuj konferencję Microsoftu - live blog Spider’s Web [konkurs]

257 interakcji
dołącz do dyskusji

Konferencja Microsoftu rozpocznie się o 18:30 naszego czasu. Redakcja Spider’s Web jest już na posterunku, aby razem z wami na żywo komentować wszystko, co gigant z Redmond pokaże podczas E3 2015. Komentować z kolei warto, ponieważ przygotowaliśmy dla kapitalne nagrody.

W kuluarach mówi się, że konferencja Microsoftu będzie naprawdę potężna. Zupełnie się temu nie dziwię. Rynkowe proporcje Xboksa One do PlayStation 4 to dwa do jednego. Nic zatem dziwnego, że Phil Spencer z ekipą musi dołożyć wszelkich starań, aby zrobić na graczach z całego świata jak najlepsze wrażenie. Na całe szczęście ma ku temu odpowiednie środki oraz tytuły. Microsoft już rok temu pokazał, że potrafi doskonale zabezpieczać kluczowe marki. Wszyscy pamiętamy szokującą informację o czasowej wyłączności Rise of the Tomb Raider dla platform z rodzimy Xbox.

W mojej ocenie to jedna z najważniejszych przewag technologicznego giganta nad Sony. Architekci Xboksa One mogą liczyć na olbrzymie wsparcie Microsoftu, które będzie przekładać się na kolejne porozumienia z zewnętrznymi deweloperami. Bo co jak co, ale brak Rise of the Tomb Raider w zimowej bibliotece PS Store jest potężnym ciosem dla posiadaczy PS4, niezależnie od majaczącego na horyzoncie Uncharted 4 oraz trylogii Uncharted w HD.

Co niezwykle ważne, podczas E3 2015 Microsoft wytoczy wszystkie z trzech największych dział, jakie posiada.

Mowa oczywiście o Forzy Motorsport, Gears of War oraz Halo. Konferencja „zielonych” będzie doskonałą okazją, aby zobaczyć, co Xbox One ma absolutnie najlepszego do zaoferowania. Do pełni szczęścia zabrakło mi jedynie fragmentów rozgrywki z Quantum Break oraz niedocenionego Scalebound. Na nie najprawdopodobniej będziemy musieli poczekać do tegorocznego Gamescomu. Zdziwię się, jeżeli Microsoft nie wspomni o wirtualnej rzeczywistości, nowej wersji konsoli oraz ulepszonym kontrolerze.

forza motorsport 6

Wiemy już, że Oculus VR zawiązało współpracę z Microsoftem. Dzięki temu konsumencka wersja Oculus Rifta będzie doskonale współpracować z systemem Windows 10. Jestem przekonany, że jeżeli nie ta, to następna edycja gogli wirtualnej rzeczywistości zadziała już bezpośrednio z Xboksem One. To naturalny ruch, aby konkurować z HTC Vive (Steam) oraz Projectem Morpheus (PlayStation 4).

Nie zapominajmy również, że Microsoft pracuje ponadto nad HoloLens!

Dodajmy do tego ulepszony kontroler Microsoftu, Windows 10 zbliżające się na Xboksa One, prace nad aplikacją Xbox dla Windows 10 i kilka niespodzianek, które na pewno przygotował nam Phil Spencer, a możemy zobaczyć najbardziej soczystą konferencję całych E3. Microsoft musi przystąpić do kolejnego ataku i wierzę, że to właśnie scena w Los Angeles będzie miejscem, od którego rozpocznie się gigantyczna ofensywa.

Komentuj konferencję Microsoftu na E3 i wygraj… jedną z gier, które zostaną zaprezentowane na scenie!

Wraz z Xbox Polska przygotowaliśmy kapitalny konkurs. Mamy do rozdania po jednym egzemplarzu każdej płatnej gry na wyłączność, która pojawi się na konferencji Microsoftu. Zgadza się. KAŻDEJ. Co trzeba zrobić, aby zdobyć nadchodzące produkcje na Xboksa One? Zadanie jest banalnie proste.

Wystarczy komentować strumieniowaną na żywo konferencję Microsoftu, która rozpoczyna się o 18:30 polskiego czasu. Redakcja kolektywnie wybierze najciekawsze, najbardziej zgryźliwe, trafne, ciekawe, zabawne, zaskakujące i celne komentarze. Ich autorzy dostaną jedną z losowo wybranych gier dla Xboksa One, w momencie ich polskiej premiery.

Pamiętajcie, aby używać w komentarzach Disqus prawdziwych adresów e-mail. To właśnie za ich pomocą będziemy kontaktować się ze zwycięzcami.

Oglądaj i komentuj razem z nami

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst