Tech  / News

Kolejny rekord: Dropbox ma już 400 mln użytkowników!

Picture of the author

Choć nie był pierwszy na rynku, to poprzez prostotę i wygodę obsługi spopularyzował wśród mas ideę chmury do przechowywania danych. Jest już z nami na rynku osiem lat, a teraz chwali się kolejnym rekordem.

Dropbox właśnie ogłosił, że ma już 400 milionów użytkowników. Ci użytkownicy każdego dnia synchronizują 1,2 miliarda plików, przekazują łącza do zasobów na Dropboksie swoim znajomym sto tysięcy razy na godzinę i dokonują czterech tysięcy edycji plików na sekundę.

Dropbox to prawdziwy gigant jeśli chodzi o konsumencką chmurę na dane, a trzeba przyznać coraz śmielej poczyna sobie również na rynku firmowym (sto tysięcy firm to klienci Dropboxa). Usługa ta, obecna na rynku już osiem lat, nie była pierwsza ani szczególnie innowacyjna. Była jednak szalenie wygodna, a w podstawowej wersji darmowa. Te dwa czynniki zebrane w całość zdecydowały o wielkiej popularności Dropboxa.

Firma ta obecnie nawiązuje umowy partnerskie z gigantami rynku, takimi jak: HTC, Samsung czy Microsoft. Niektóre z tych firm mają własne usługi chmurowe, a OneDrive Microsoftu jest jednym z największych konkurentów Dropboxa (inni to Dysk Google, Box czy iCloud), ale zdają sobie one sprawę z tego, że odrzucenie od Dropboxa propozycji czy okazji do zrobienia czegoś wspólnie to kiepski pomysł.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst