RTV  / News

Nowe Apple TV może stać się najważniejszym urządzeniem w twoim domu

Wszystko wskazuje na to, że nowe Apple TV może być najważniejszym produktem, jaki zaprezentuje firma Tima Cooka na nadchodzącej konferencji WWDC 2015. Firma może nas przy tym zaskoczyć, a najważniejszą nowością wcale nie będzie nowy serwis muzyczny i telewizja internetowa, a rozwiązania z kategorii smart home.

Apple ma chrapkę na rynek smart home, czyli podłączenie do sieci tych pozornie nudnych sprzętów, które każdy z nas ma w domu. Już rok temu słyszeliśmy o Home Kit, a teraz Apple może wreszcie wprowadzić swoje zapowiedzi w życie.

Do WWDC 2015 pozostało jeszcze kilka dni, ale internet huczy już od plotek na temat tego, co zobaczymy na corocznej konferencji przeznaczonej dla deweloperów. Niemal pewne jest, że Apple zaprezentuje na tym wydarzeniu iOS 9 i OS X 10.11.

Oprócz nowych systemów operacyjnych mają pojawić się nowe urządzenia i nowe usługi. Dużo emocji wzbudza spodziewana streamingowa usługa muzyczna, która ma powstać na bazie iTunes i Beats Audio i zagrozić takim firmom jak Spotify.

apple-tv

Partnerstwo z HBO podczas wprowadzania na rynek usługi HBO Now sprawiło, że wiele osób czeka na nowe Apple TV i rzekomą nową usługę telewizyjną od Apple. Wygląda jednak na to, że tak jak nowe Apple TV może się pojawić, tak na start telewizji Apple jeszcze za wcześnie.

Możliwe jednak, że Apple szykuje się do udostępnienia czegoś jeszcze lepszego, niż własna telewizja internetowa. Jak donosi serwis Mac Rumors, nowa generacja Apple TV ma stać się w przyszłości centrum zarządzania inteligentnym domem z użyciem Home Kit.

Dzięki podłączeniu do domowej sieci Apple TV użytkownik mógłby kontrolować za pośrednictwem komend głosowych sprzęty zgodne z Home Kit. Pozwoli to głosowo i zdalnie obsługiwać światła, termostaty, zamki itp.

Wśród partnerów Apple tworzących rozwiązania smart home zgodne z Home Kit wymienia się m.in Ecobee, Elgato, iHome, Insteon i Lutron. Samo Apple TV ma dostać wreszcie pełnoprawny App Store i własnego asystenta Siri.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst