REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Foto
  3. Tech

Tak było na drugiej edycji warsztatów Zacznij Tworzyć - galeria Spider's Web

Druga edycja warsztatów iSpotu pod hasłem "Zacznij tworzyć" już za nami. Na spotkaniu w Krakowie Klaudia Cechini opowiadała o tym, jak zrobić dobre zdjęcia przy użyciu smartfona.

Tak było na drugiej edycji warsztatów Zacznij Tworzyć – galeria Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Warsztaty Zacznij Tworzyć to polska edycja słynnych spotkań „Start something new”, które Apple organizuje w wielu europejskich i amerykańskich miastach. Są to kreatywne spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata sztuki. Warsztaty są dobrą okazją do zapoznania się z warsztatem twórców,  jednocześnie do lepszego poznania urządzeń Apple.

Druga edycja warsztatów Zacznij Tworzyć jest już za nami. Spotkanie odbyło się w Krakowie, a jego gwiazdą była Klaudia Cechini, specjalizująca się w artystycznym autoportrecie. Klaudia nie tylko fotografuje smartfonem, ale też obrabia na nim zdjęcia. Często wręcz trudno uwierzyć, że jej fotografie powstały wyłącznie na sprzęcie mieszczącym się w kieszeni.

Klaudia Cechini tak pisze o sobie:

„Nie jestem idealna – moje zdjęcie również nie. Często stosuję celowe rozmazanie, i podrapanie. Zdjęcia dają mi upust emocjonalny i nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu, a tak naprawdę telefon w ręce może być narzędziem do tworzenia sztuki. Symbolika i przełożenie emocji na zdjęcia jest dla mnie ważne, ale może być osiągnięte nie tylko aranżacją zdjęcia, ale również techniką.

Choć pierwsze moje selfie było tzw. „dziubkiem” na Instagramie, kolejne moje prace były coraz bardziej zaawansowane. W końcu pogłębianie swoich umiejętności i ciężka praca nad samodoskonaleniem została doceniona. Moja praca została wybrana do albumu „Photography: The Definitive Visual History" angielskiego autora książek o fotografii - Toma Anga, obok zdjęć najwybitniejszych fotografów ostatnich 200 lat, takich jak Henri Cartier-Bresson czy Man Ray.

Ważne jest też miejsce tworzenia zdjęć. W moim mieszkaniu mam możliwość stworzenia intymnej przestrzeni, w której mogę wykonywać zdjęcia. Mogę wykleić wydrukowanymi zdjęciami czy innymi inspirującymi materiałami całą ścianę i zastanawiać się, gdzie mogę jeszcze wprowadzić jakąś zmianę”

REKLAMA

Zobacz galerię zdjęć z warsztatów z Klaudią Cechini.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA