REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Technologie
  4. Tech

Sony wie jak sprawić, żebyś wydawał jeszcze więcej na gry na PlayStation 4

Zakładam, że wielu posiadaczy PlayStation 4 nawet nie zdaje sobie sprawy, że Sony przygotowało specjalnie dla nich mobilną aplikację. Ostatnio ten program doczekał się aktualizacji i korzystanie z niego jest jeszcze wygodniejsze. Cieszy też, że twórcy wiodącej konsoli nowej generacji nie zapomnieli o tej pozycji z App Store i Google Play, bo kilka rzeczy wymaga jeszcze dopracowania.

Sony wie jak sprawić, żebyś wydawał jeszcze więcej na gry na PlayStation 4
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja PlayStation na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS przeznaczona jest dla posiadaczy konta w usłudze PlayStation oraz oczywiście samej konsoli. Za jej pomocą można nie tylko obsługiwać swoje konto użytkownika i samą konsolę, ale też nabywać gry w PlayStation Store i zdalnie je instalować na PlayStation 4.

Do czego można wykorzystać aplikację PlayStation?

aplikacja-playstation-1

Po uruchomieniu aplikacji należy zalogować się w niej na konto PlayStation. Pozwoli to odbierać i wysyłać wiadomości do innych użytkowników usługi, dzięki czemu moduł czatu jest znacznie bardziej użyteczny - pisanie na klawiaturze ekranowej jest zdecydowanie lepszym pomysłem, niż wpisywanie kolejnych liter za pomocą pada.

Oprócz tego można sparować aplikację z konsolą podłączoną do tej samej sieci Wi-Fi w domu. Dzięki temu można włączyć lub wyłączyć konsolę i wykorzystać telefon albo tablet jako wirtualną klawiaturę. Poza tym istnieje opcja przeglądania tablicy treści “Co nowego”, widocznej też na konsoli, czy uzyskania dostępu do kilku innych funkcji.

Aplikacja PlayStation nie jest idealna.

Na plus zaliczam wersję aplikacji do iPada, ale z drugiej strony Sony przez niemal rok nie zadbało o przygotowanie interfejsu aplikacji z myślą o iPhonie 6 i iPhonie 6 Plus, co widać po wyświetleniu się przerośniętej klawiatury ekranowej. Bałem się zresztą, że rozwój aplikacji został wstrzymany, ale aktualizacje nadal się pojawiają.

Nowa aktualizacja nie wprowadziła jednak zmienionej rozdzielczości i można powiedzieć z przekąsem, że skupia się na czymś ważniejszym dla Sony, niż dla użytkownika końcowego. Twórcy w aktualizacji poprawili obsługę sklepu PlayStation Store, aby jeszcze łatwiej można było wydawać pieniądze na cyfrowe kopie gier.

Kilka rzeczy można jeszcze poprawić.

aplikacja-playstation-4

Jest kilka rzeczy, na które deweloperzy odpowiedzialni za aplikację powinni zwrócić uwagę. Nie licząc niedostosowania do rozdzielczości nowych iPhone’ów problemem jest chociażby powolne ładowanie się chatu i pozostające powiadomienia po odczytaniu ich na innym urządzeniu.

Mimo tych niedociągnięć program się sprawdza i dobrze, że Sony go rozwija. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby w przyszłości pojawiła się możliwość strumieniowania obrazu z gry na konsoli PlayStation 4 na tablety i smartfony nie tylko marki Sony w ramach usługi Remote Play, ale do wszystkich urządzeń wyposażonych w aplikację.

Jak na razie jednak musimy zadowolić się usprawnioną obsługą PlayStation Store.

Od teraz na obu platformach będzie można przeglądać ofertę sklepu bez opuszczania aplikacji. Można w niej kupić grę, a potem wysłać polecenie zainstalowania jej na konsoli nawet będąc poza domem. Podczas nadawania transmisji live z konsoli komentarze będą mogły być z kolei wyświetlane na ekranie urządzenia mobilnego.

REKLAMA

Oprócz tego od teraz kilkunastocyfrowe kody promocyjne będzie można wpisywać bezpośrednio w aplikacji PlayStation. Pojawił się też moduł skanowania kart z kodami aparatem w smartfonie, dzięki czemu nie trzeba będzie już przepisywać cyferka po cyferce za pośrednictwem pada korzystając z konsoli.

Aplikację PlayStation można pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA