Tech  / News

Nowy Kindle Paperwhite w ofercie Amazonu. Wygląda na ciekawszą propozycję od Voyage'a

Amazon właśnie zaprezentował nowy czytnik. Z nazwy można wnioskować, ze jest to zupełnie nowe urządzenie, ale tak naprawdę to po prostu kolejna iteracja Kindle Paperwhite z dopiskiem "All-New" i znacznie bardziej szczegółowym ekranem.

Urządzenia z rodziny Kindle to jedne z najlepszych czytników ebooków jakie można kupić z myślą o czytaniu beletrystyki. Użytkownicy potrzebujący urządzenia otwierającego pliki w różnych dziwnych formatach mogą znaleźć sprzęty bardziej przystosowane do ich potrzeb.

Czytniki Kindle to świetne urządzenia

kindle-paperwhite-2

Do konsumowania zwykłej literatury z plików MOBI lub książek kupionych w Amazonie trudno znaleźć sprzęt o lepszym stosunku ceny do jakości niż Kindle. Na przestrzeni lat Amazon wydał już wiele generacji czytnika Kindle, a do tej pory najbardziej przełomowym był Kindle Paperwhite.

Tak jak poprzednie czytniki imitowały książki, tak model z podświetlanym ekranem pozwala czytać ebooki w słabo oświetlonych miejscach, gdzie papierowe książki wymagają dodatkowej lampki. Kindle Paperwhite doczekał się zresztą drugiej generacji z nieco szybszym procesorem.

Kindle Voyage i Kindle Paperwhite

Sam korzystam z pierwszego Kindle Paperwhite i to nadal świetne urządzenie. Sprawdza się ono na tyle dobrze, że nie zakupiłem Kindle Voyage, czyli jeszcze nowego czytnika w ofercie Amazonu. Czytam dużo, ale i tak wydawanie tysiąca złotych na czytnik uznałem za przesadę.

Kindle Voyage ma kilka zalet nad Paperwhite pierwszej i drugiej generacji. Ekran o wysokiej rozdzielczości, brak wystającej ramki i dodatkowe przyciski pozwalające na zmianę strony to z pewnością jego olbrzymie atuty, ale i tak cena jest porażająca.

Zupełnie nowy Kindle Paperwhite

kindle-paperwhite-3

Amazon pozycjonuje Kindle Voyage jako produkt premium, a dla większości użytkowników znacznie tańszy Kindle Paperwhite był jeszcze wyborem. Teraz zresztą grono osób zainteresowanych Kindle Voyage się zmieni, ponieważ zaprezentowano Kindle Paperwhite 3.

Najnowszy “All-new” Kindle Paperwhite jest bardzo podobny do swojego poprzednika, ale zasadniczą różnicą jest wykorzystany ekran. Amazon chwali się, że nowy czytnik daje zagęszczenie pikseli na poziomie 300 ppi ze względu na dwukrotnie więcej pikseli.

To zresztą nie wszystkie nowości. Nowy Kindle Paperwhite będzie wyposażony w zupełnie nowy font Bookerly. Nie wiadomo jeszcze, czy trafi on do starszych urządzeń, czyli poprzednich generacji Paperwhite i bardzo kosztownego Kindle Voyage.

Nowy czytnik w wersji z reklamami ma kosztować 119 dol. i już 30 września będzie można go zamówić do Polski.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst