REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi Band i Google Fit. Jak je zsynchronizować?

Tania, dobra i popularna opaska Xiaomi Mi Band do tej pory miała tylko jedną poważną wadę. Mianowicie nie mogła synchronizować danych z wbudowaną w smartfony i tablety z systemem Android aplikacją Google Fit. Teraz jednak to się zmienia.

27.05.2015
12:55
Jak zsynchronizować Xiaomi Mi Band z Google Fit?
REKLAMA
209 interakcji
dołącz do dyskusji

O tym, jak duża jest to niedogodność, możecie przeczytać w mojej recenzji Xiaomi Mi Band. Z powodu braku tej funkcji nie mogłem między innymi zamiennie używać smartwatcha oraz smartbanda, ponieważ oba akcesoria synchronizowały dane w dwóch miejscach, przez co w zapisie pojawiały się luki. To z kolei potrafiło skutecznie zniechęcić użytkownika do aktywnej grywalizacji.

REKLAMA

W końcu jednak zmieniło się to raz na zawsze. Najnowsza wersja aplikacji Mi Fit o numerze 1.4.923 oprócz wprowadzenia kilku nowości w interfejsie użytkownika i poprawienia błędów, wprowadziła funkcję synchronizacji z Google Fit, dzięki czemu korzystanie z inteligentnej opaski od Xiaomi będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Jak na razie nową funkcję wspiera wyłącznie oficjalna aplikacja ze sklepu Google Play. Jednak już niebawem opisane tu zmiany zostaną wprowadzone też do zmodyfikowanego programu, który potrafi między innymi obsługiwać powiadomienia z programów firm trzecich.

Jak zsynchronizować Xiaomi Mi Band z Google Fit?

W tym celu należy uruchomić aplikację Mi Fit, a następni kliknąć znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu ikonę z trzema kropkami. Tam należy wejść w opcję “Accounts”, by potem kliknąć w “Sync with Google Fit”. Po zrobieniu tego pokazany zostanie komunikat proszący o pozwolenie na wyświetlanie i zapisywanie informacji o aktywności oraz wyświetlanie i przechowywanie danych z czujników znajdujących się na ciele. Po wyrażeniu zgody aplikacje Mi Fit i Google Fit będą się synchronizować.

REKLAMA
Jak zsynchronizować Xiaomi Mi Band z Google Fit?

Jedyne minusy tego rozwiązania to fakt, że Google Fit nie pokaże czasu naszej aktywności, a tylko wykonane kroki oraz to, że Google Fit liczenie kroków zacznie od momentu synchronizacji i nie doda naszych poprzednich osiągnięć do swojej historii. Jednak mimo wszystko należy docenić tę zmianę, ponieważ dzięki niej Mi Band stał się zdecydowanie najlepszą budżetową inteligentną opaską na rynku. Ponownie polecam jej kupno absolutnie każdemu, kto jest zmotywowany do dosyć wolnego, ale regularnego gubienia zbędnych kilogramów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA