REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oto kilka skutecznych sposobów na poprawienie wyglądu i płynności gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jeśli chcesz grać w Wiedźmin 3: Dziki Gon na pececie, zapewne masz jeden z kilku problemów. Zależnie od zastosowanej konfiguracji, możesz mieć problem z uzyskaniem lepszej grafiki niż ta zapewniona przez twórców gry lub z zapewnieniem płynności gry na swoim komputerze. Oba problemy jednak da się łatwo rozwiązać.

26.05.2015
21:55
Oto kilka skutecznych sposobów na poprawienie wyglądu i płynności gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
REKLAMA
REKLAMA

Jak uzyskać lepszą grafikę?

W tym celu należy zacząć od zainstalowania najnowszego uaktualnienia gry. Poprawka oznaczona numerem 1.04. Poprawiono w niej  w niej między innymi jakość tekstów w ustawieniach wysokich oraz uber. Poprawiono również wydajność przy korzystaniu z Nvidia Hairworks.

Jednak to nie wszystko. Wiedźmin 3: Dziki Gon umożliwia bowiem też zmianę plików *.ini. Jeśli jest to dla was zbyt skomplikowany proces, powinniście skorzystać z aplikacji stworzonej przez modera o pseudonimie MelekTaus. Jego Witcher 3 - Hunter’s Config pozwala na bardzo dokładne konfigurowanie ustawień graficznych w grze. Aplikacja ta została też wyposażona w podpowiedzi, dzięki którym można zobaczyć, jak dany efekt działa. Oprócz tego program pozwala na instalację i uruchomienie efektów SweetFX oraz zapisanie kopii zapasowej ustawień.

Witcher 3 Hunters

Wspomniane przed chwilą efekty SweetFX to pliki, które modyfikują kolorystykę gry, temperaturę barw, poprawiają jakość wygładzania krawędzi oraz efektów rozmycia. Wyjątkowo ważne jest, że modyfikacja ta znacznie wpływa na wygląd gry, ale nie powoduje znacznego spadku wydajności. Po wejściu na stronę z konkretnymi ustawieniami nie trzeba ściągać ich wszystkich. Przy każdym ustawieniu znajduje się odpowiedni, interaktywny zrzut ekranu, który pozwala sprawdzić, jak gra wygląda przed i po zastosowaniu danego efektu.

Jak uzyskać lepszą wydajność?

Jest kilka sposobów na uzyskanie lepszej wydajności w grach. W przypadku kart graficznych Nvidia opartych na architekturze Maxwell (GeForce GTX 750 oraz cała seria 900) lepiej już nie będzie. Jasne, wydajność Wiedźmina 3: Dziki Gon jest poprawiana cały czas, jednak na kartach graficznych opartych na najnowszej architekturze Maxwell działa stosunkowo dobrze. Jeżeli macie starsze karty graficzne GeForce oparte na architekturze Kepler, musicie czekać na nowe sterowniki Nvidii, które mają rozwiązać ten problem.

TheWitcherSettings

W przypadku kart graficznych Radeon konieczne jest skorzystanie z AMD Catalyst Control Center i zmniejszenie ilości teselacji. Karty graficzne Nvidii cechują się o wiele większą wydajnością teselatora niż konkurencja, dlatego Nvidia lubi przesadzać ze stosowaniem tego efektu w najmniej potrzebnych miejscach. Doskonałym tego przykładem jest peleryna Batmana w grach z serii Arkham oraz teselacja wody w Crysis 2, która w ogóle nie wpływała na wygląd gry. By zwiększyć wydajność gry trzeba w AMD Catalyst Control Center wybrać opcję Gaming, 3D Application Settings i witcher 3. Tam z kolei w dziale Tesselation zmienić domyślne ustawienia teselacji na 8x. Wzrost wydajności wyniesie kilkadziesiąt procent.

Drugim sposobem na poprawienie wydajności bez utraty efektu wizualnego jest zmniejszenie poziomu wygładzania krawędzi podczas używania technologii renderingu owłosienia Nvidia HairWorks. By to zrobić, należy wejść do GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\config\base i zedytować plik rendering.ini. W pliku należy znaleźć fragment “HairWorksAALevel=8", a następnie zmienić jego wartość z 8, na 4 lub 2 i zapisać zmiany w pliku. Sam zalecam skorzystanie z ostatniej opcji.

REKLAMA

Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja Spider's Web TV

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA