REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto najnowszy i najlepszy smartfon Sony. Nie, nie jest to Xperia Z4

Kilka tygodniu temu Sony zaprezentowało swój najnowszy smartfon - Sony Xperia Z4. Choć trafił on tylko na rynek japoński, na Sony po raz kolejny posypały się gromy z powodu zbyt szybkiego wypuszczania kolejnych wersji swojego flagowca. Japońska firma zrozumiała falę krytyki i postanowiła zmienić nazwę swojego najnowszego sprzętu na pozostałych rynkach.

26.05.2015
12:14
Oto najnowszy i najlepszy smartfon Sony. Nie, nie jest to Xperia Z4
REKLAMA
REKLAMA

Sony Xperia Z3+, bo tak nazywa się najnowszy flagowiec japońskiej firmy, wydaje się być o wiele bardziej przemyślaną nazwą dla tego urządzenia. Wszystko dlatego, że poprawki wprowadzone względem oryginalnej Xperii Z3 wydają się naprawdę kosmetyczne.

Smartfon wygląda niemal identycznie jak jego poprzednik.

Z kolei zmiany w specyfikacji nie są na tyle duże, by decydować się na podwyższenie numeracji. Wpływ na to mają też producenci układów mobilnych, którzy mają problem z produkcją podzespołów do smartfonów i tabletów, które nie tylko byłyby szybsze od swoich poprzedników, ale też nie przegrzewałyby się tak jak one.

Podzespoły zastosowane w Sony Xperia Z3+ to 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 810 wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A53 oraz Cortex-A57, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć o dodatkowe 128 GB za pomocą kart pamięci microSD.

Jeśli chodzi o fotograficzne możliwości sprzętu, zastosowano tu aparat o rozdzielczości 20,7 Megapiksela z matrycą 1 / 2.3”, sensorem Exmor RS oraz procesorem obrazu BIONZ. Przedni aparat cechuje się rozdzielczością 5,1 Megapiksela. Xperia Z3+ wspiera wszystkie ważne standardy łączności, takie jak Wi-Fi 802.11 ac, NFC, Bluetooth 4.1, a za pracę z daleka od gniazdka ma odpowiadać akumulator o pojemności 2930 mAh. Urządzenie od samego początku będzie działać pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Smartfon Sony jest zamknięty w obudowie o grubości 6,9 mm i waży 144 g. Oznacza to, że Xperia Z3+ będzie nieco cieńsza i lżejsza od modelu Z3. Boki urządzenia składają się z metalowej ramki. Sony Xperia Z3+ będzie dostępna w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, miedzianej oraz turkusowej.

Sprzęt jest wyposażony w certyfikaty IP6X dotyczące zakurzenia oraz IPX5/IPX8 dla zanurzenia w wodzie.

Xperia Z3+ będzie mogła być zanurzona na głębokości 1,5 metra przez 30 minut. I to pomimo że port microUSB zastosowany w smartfonie nie jest przykryty żadną klapką! To robi wrażenie, zwłaszcza że wielu producentów urządzeń mobilnych zrezygnowało z stosowania takiego rozwiązania w swoich urządzeniach.

10_Xperia_Z3_+_Copper_Waterproof_edit
REKLAMA

Sony Xperia Z3+ zadebiutuje latem, ale cena tego modelu nie jest jeszcze znana. Mogę podejrzewać, że pierwszy raz z modelem tym zapoznam się za tydzień. Wówczas bowiem ma odbyć się zaplanowana przez Sony konferencja prasowa, na której ma zostać zaprezentowany produkt-niespodzianka. W obecnej sytuacji trudno jest mi wyobrazić sobie niespodziankę lepszą niż nowy flagowiec będący oznaką zmian w japońskiej korporacji.

Podejrzewam, że Sony zaczyna sobie zdawać sprawę ze swoich błędów i jeśli w najbliższych miesiącach nie porzuci biznesu mobilnego, już na początku przyszłego roku zobaczymy zupełnie nowe Xperie, które okażą się czymś więcej niż drobną aktualizacją poprzednich sprzętów i niczym nie będą przypominać dotychczasowych modeli japońskich smartfonów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA